Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

HALKB, BARMA ve ORGE’den Güncel Haberler

Borsada işlem gören HALKB pay geri alımını, BARMA kayıtlı sermaye artırımını, Orge Enerji ise yeni iş ilişkisini duyurdu. İşte detaylar;
HALKB, BARMA ve ORGE’den Güncel Haberler
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da haftalardır devam eden aşağı yönlü hareketliliklerden dolayı şirketler pay geri alımı yaparak hisselerindeki değer kaybını önlemeye çalışıyor. Türkiye Halk Bankası (HALKB), 23 Mayıs tarihinde 11,2 – 11,3 TL aralığından 150.000 adet HALKB payının alındığını açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin öncesinde paylaşılan anketlerden güç alan bankacılık endeksi kısa süreli bir ralli yaşamıştı. Ancak seçimin ikinci tura kalması ve anketlerin gösterdiğinden çok farklı sonuçların gelmesiyle bankacılık sektöründe sert düşüş görüldü.

HALKB, günlük yüzde 1,3 düşüşle kapanışını 11,3 TL’den yaptı. Bankanın hissesi haftalık yüzde 0,8, aylık yüzde 9,2 değer kaybetti. Yıllık kazanç ise yüzde 123 seviyesinde.

Barem Ambalaj

BARMA koduyla işlem gören Barem Ambalaj Sanayi ve Ticaret, 23 tarihinde kayıtlı sermaye tavanını artırdığını duyurdu.

Şirket, kayıtlı sermaye tavanını yüzde 300 yükselterek 200 milyon TL’den 800 milyon TL’ye artıracak. Ayrıca geçerlilik süresi 31 Aralık 2027’ye kadar uzatılacak.

GCM Yatırım Banner

Barem Ambalaj, gün içinde yaptığı diğer açıklamada 23 Mayıs’ta 12,2 – 12,6 TL fiyat aralığından toplam 179.771 adet pay geri alımı gerçekleştirdiğini ifade etti. Toplam geri alınan hisse sayısının ise 2.000.000 adet olduğu belirtildi.

BARMA, günlük yüzde 1,2 değer kaybederek 12 TL’ye düştü.

Orge Enerji

Orge Enerji Elektrik Taahhüt (ORGE), yeni iş ilişkisiyle ilgili açıklama yaptı. Şirket, İzmir-Foça’da inşa edilecek Foça Tatil Köyü Projesi’nin bir kısım elektrik işlerine yönelik verdiği 17.983.249 TL tutarındaki teklifi hatırlattı.

Bahsi geçen sözleşmenin imza sürecinin tamamlandığı, işin 12 ayda tamamlanmasının planlandığı paylaşıldı.

ORGE, yatay seyreden Borsa İstanbul’da pozitif ayrışan şirketler arasında yer aldı. ORGE, günlük yüzde 3,3 artış göstererek günü 21,8 TL’den tamamladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın