Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halka Arz Rekoru Kıran Şirket Temettü Kararını Duyurdu!

Halka arzına 4 milyonun üzerinde yatırımcının katıldığı Reeder Teknoloji, KAP bildirimi ile kar payı dağıtım işlemlerine ilişkin bilgilendirmede bulundu. Detaylar;
Halka Arz Rekoru Kıran Şirket Temettü Kararını Duyurdu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Halka arzıyla, Ebebek Mağazacılık’ın katılım rekorunu geride bırakmayı başaran Reeder Teknoloji Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde kar payı dağıtım önerisi hakkında açıklamada bulundu.

REEDR’den Temettü Kararı!

Borsa İstanbul’da REEDR koduyla işlem görmekte olan şirket, temettü dağıtımına ilişkin önerinin yönetim kurulunca, şirketin genel kurulunda pay sahiplerinin onayına sunulmasına karar verdiğini belirtti.

Peki, o önerinin detayları ve içeriği nasıl?

Bildirime göre yönetim kurulu, mevcut bilanço yapısının güçlendirilmesi ve önümüzdeki döneme ilişkin nakit akışının daha sağlıklı bir şekilde yönetilebilmesini sağlamak için 2022 yılı faaliyetlerinden oluşan dönem karından kar dağıtımı yapılmamasına ve öz kaynakları güçlendirmek amacıyla geçmiş yıl karlarına bırakılmasına karar verdi.

01.01.2022 ila 31.12.2022 hesap dönemine ait konsolide bilançoda dağıtılabilir net dönem karının 348.776.202,60 TL, konsolide V.U.K. hükümlerine göre düzenlenmiş yasal kayıtlarda dağıtılabilir net dönem karının 113.051.451,51 TL olduğu bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner

Bildirimde, “Bu doğrultuda, yasal kayıtlara göre elde edilen dağıtılabilir net dönem karının yüzde 5’ine tekabül eden 5.950.076,40 TL’nin genel kanuni yedek akçe olarak ayrılmasına, kalan tutarın ise şirketimizin mevcut bilanço yapısının güçlendirilmesi ve önümüzdeki döneme ilişkin nakit akışının daha sağlıklı bir şekilde yönetilebilmesini sağlamak için 2022 yılı faaliyetlerinden oluşan dönem karından kar dağıtımı yapılmamasına, öz kaynaklarımızı güçlendirmek amacıyla geçmiş yıl karlarına bırakılmasına ilişkin önerinin pay sahiplerinin onayına sunulmasına karar verilmiştir.” ifadesi kullanıldı.

Şirket hafta içinde, güncel üretim teknolojisini geliştirmeye, üretilen mobil cihazların kalitesini artırmaya ve teknik servis maliyetlerini azaltarak karlılığını artırmaya yönelik makine cihaz yatırımını KAP üzerinden duyurmuştu.

REEDR Hisseleri Ne Durumda?

Halka arzına 4 milyonun üzerinde yatırımcının katıldığı şirketin hisseleri, haftanın dördüncü işlem gününde yüzde 1,7’lik düşüş göstererek günü 28,9 TL seviyesinde kapattı.

REEDR Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

REEDR, yatırımcısına haftalıkta yüzde 4,7, aylıkta ise yüzde 74,8 oranında getiri sağlamış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın