Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halka Arz Rekortmeni Teknoloji Şirketinden Dev Adım!

Halka arzında rekor talep toplayarak dikkat çeken Reeder Teknoloji, Kamuyu Aydınlatma Platformu bildiriminde yeni dev yatırımı hakkında bilgi verdi. Detaylar;
Halka Arz Rekortmeni Teknoloji Şirketinden Dev Adım!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’da REEDR koduyla işlem gören teknoloji şirketi Reeder Teknoloji Sanayi ve Ticaret A.Ş. büyük çaplı yatırımlarını sürdürüyor. Şirket, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde yüksek değerde makine cihaz alımı hakkında bilgilendirmede bulundu.

REEDR’den Karlılığı Artıracak Yatırım Duyurusu

Kısa süre önce tüm satış kanallarında ve ReeDükkan’larda satışı gerçekleştirilen ürünlerin çeşitliliğini artırmak için adımlar atan şirket, bu kez makine cihaz yatırımı ile gündeme geldi.

KAP bildiriminde, toplam değeri 4.166.569,72 dolar tutarında makine cihaz yatırımı gerçekleştirildiği bilgisi verildi.

Yatırımın, şirketin güncel üretim teknolojisini geliştirmeye, üretilen mobil cihazların kalitesini artırmaya ve teknik servis maliyetlerini azaltarak karlılığını artırmaya yönelik olduğu belirtildi.

Yapılan yatırımla artacak kalite sonucunda, müşteri memnuniyetinde ve pazar payında artış beklendiği bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Bildirimin devamında, söz konusu makine ve cihaz yatırımlarının satın alma işlemlerinin tamamlandığı ve Samsun Ballıca Kampüsü’ndeki üretim tesisleri ile Atakum ilçesindeki Ar­Ge merkezinde kurulumlarına ve test çalışmalarına başlandığı kaydedildi.

Halka arzına 4 milyonun üzerinde yatırımcının katıldığı Reeder Teknoloji’nin halka arz edilen 215.000.000 TL nominal değerli payların tamamının satışı gerçekleşmiş ve halka arz, Ebebek Mağazacılık’ın katılım rekorunu geçmişti.

REEDR Hisseleri Yükselişte

REEDR hisseleri, haftanın üçüncü işlem gününde yüzde 2,3’lük yükseliş göstererek günü 29,5 TL seviyesinde kapattı.

Reeder Teknoloji Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler, yatırımcısına haftalıkta yüzde 17,1, aylıkta ise yüzde 78 oranında getiri sağlamış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.