Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halka Arz Olan Şirketin CEO’su Konuştu: Büyümemiz Sürecek

1000 Yatırımlar Holding CEO'su ve Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Can Abdik, halka arz gelirleri ile şirketin büyümeye devam edeceğini söyledi.
Halka Arz Olan Şirketin CEO’su Konuştu: Büyümemiz Sürecek
HABER GİRİŞ

1000 Yatırımlar Holding Üst Yöneticisi (CEO) ve Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Can Abdik, şirketin halka arz sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. Abdik, halka arz olmaktaki en temel motivasyonlarının kurumsallaşmak olduğunu belirterek, Türkiye’den unicorn çıkarma hedefiyle büyümüş bir şirket olduklarını söyledi.

Abdik, holdingin ana amiral gemisinin BinBin olduğunu dile getirerek, diğer şirketleri de hızlıca büyütmeye çalıştıklarını, BinBin ve Go Sharing’in mikro mobilite alanında büyüttükleri ve satın aldıkları firmalar olduğunu belirtti.

Kadir Can Abdik, halka arzdan elde edecekleri kaynağın yüzde 85’ini mevcut faaliyetteki şirketleri büyütmek ve ihtiyaçları olan satın almaları yapabilmeleri için kullanacaklarını söyledi.

Türkiye’den unicorn çıkarma hedefiyle büyümüş bir şirket olduklarını belirten Abdik, “Yatırım yaptığımız sektörlere baktığınızda genellikle devletlerin teşvik verdikleri sektörler. Q Charge markamızdaki elektrikli araç şarj istasyonu mikro mobilite.” diye konuştu.

Avrupa’da 2030, 2035’lerde elektrikli araca dönüşümü devletlerin zorunlu hale getirdiğini anımsatan Abdik, “Biz de bunları göz önünde bulundurduğumuzda önü en açık, teşvike en açık, en hızlı büyüyebilecek, geri dönüşü en hızlı olabilecek sektörler, bunları görüyoruz ve yatırımlarımızı buna göre yapıyoruz.” açıklamasında bulundu.

GCM Yatırım Banner

1000 Yatırımlar Holding’in (BINHO) halka arz süreci bu hafta başladı ve talep toplama işlemi gerçekleşti. Bugün yapılan açıklamaya göre kişi başına 3 ya da 4 lot olacak şekilde 500 TL’ye varan dağıtım yapıldı. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın