Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halka Arz: Borsa İstanbul’a Teknoloji Şirketi Geliyor!

Odine Solutions Teknoloji Ticaret ve Sanayi A.Ş, halka arz olmak için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) taslak izahnamesini sundu. Şirketin faaliyet alanı ne? İşte detaylar;
Halka Arz: Borsa İstanbul’a Teknoloji Şirketi Geliyor!
HABER GİRİŞ

Finansal yapısını güçlendirmek, yatırımlarını ve faaliyetlerini genişletmek isteyen şirketler halka arz olmak için sıraya girdi. Özellikle son dönemde farklı sektörden birçok şirketin halka arz kararı alması, yatırımcıların da Borsa İstanbul’a olan ilgisinin yüksek seviyelere çıkmasına ortam hazırlıyor.

Odine Solutions Teknoloji Ticaret ve Sanayi A.Ş, halka arz sürecini başlatarak taslak izahnamesini Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) sundu.

İzahnamede yer alan bilgilere göre şirketin halka arzına Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) liderlik edecek. Şirketin halka arzı bireysel yatırımcılar için eşit dağıtım yöntemiyle gerçekleşecek.

22.100.000 lot sermaye artırımı ve 22.100.000 ortak satışıyla toplamda 44.200.000 payın satışı gerçekleşecek. Halka açıklık oranı yüzde 40 düzeyinde olacak.

Odine Solutions Teknoloji, halka arzdan kullanacağı gelirin yüzde 52 – 62,5’ini yurt dışı yatırımlarında, yüzde 30 – 40’ını işletme sermayesinde ve yüzde 5-10’luk bölümünü yeni ürün ve çözümlerin finansmanı için kullanacak.

GCM Yatırım Banner

Şirket Hakkında Bilgiler

Şirket, 20 yıllık deneyimiyle, 25 teknoloji partneriyle ve 35’ten fazla ülkede geniş müşteri portföyüyle alanında uzman mühendis ekibiyle Tier 1 SDN, sanallaştırma ve bulutlaştırma gibi çözüm ve hizmetler sunuyor. Donanımdan yazılıma, tasarım ve bakıma kadar, telekomünikasyonun geleceği için mümkün olan en esnek ağ ve hizmet altyapısını inşa ediyor.

Odine, Deloitte Teknoloji Fast 50 listesi kapsamında 2020 ve 2021 yıllarında en hızlı büyüyen 50 teknoloji şirketi arasında yer aldı. Ayrıca strateji, yetkinlik, inovasyon, kültür, adanmışlık, yönetişim ve finansallar gibi kriterler üzerinden Deloitte En iyi Yönetilen Şirketler Ödülüne layık görüldü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.