Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halka Arz: Agrotech Kaç Lot Verir? Katılım Endeksine Uygun mu?

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş, Sermaye Piyasası Kurulu’ndan onay aldı. Halka arz ne zaman? Katılım endeksine uygun mu? Kaç lot verir? İşte detaylar;
Halka Arz: Agrotech Kaç Lot Verir? Katılım Endeksine Uygun mu?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’da yatırımcılar bir kez daha halka arz olan şirketleri gündemine aldı. Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) onay verdiği şirketlerden biri olan Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. (AGROT), 15 – 16 – 17 Kasım tarihlerinde halka arz olacak.

Şirketin hissesi 5,21 TL’den halka arz olacak ve hissenin sembolü “AGROT” olacak. Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş’nin onaylı izahnamesine göre bireyseller için eşit dağıtım yöntemi kullanılacak.

Şirketin halka arz büyüklüğü 1,5 milyar TL, halka açıklık oranı ise yüzde 25 seviyesinde olacak. Agrotech, halka arzdan sağlayacağı fonun yüzde 40 – 50’sini Antalya serasının cam sera olarak yeniden inşası, yüzde 40 – 50’sini işletme sermayesi, yüzde 5 – 15’ini tüm bahçe seralarda var olan sistemlerin revizyonlarında kullanacak.

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş, katılım endeksine uygun değildir.

Kaç Lot Verecek? (Tahmini)

2.5 milyon katılım – 84 lot (437 TL)

GCM Yatırım Banner

2.9 milyon katılım – 72 lot (375 TL)

3.3 milyon katılım – 64 lot (333 TL)

3.7 milyon katılım – 57 lot (296 TL)

4.1 milyon katılım – 52 lot (270 TL)

4.5 milyon katılım – 47 lot (244 TL)

Şirket Hakkında bilgiler

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş’nin 1 ortağı bulunmaktadır. Hümeyra Keskin payların yüzde 100’üne sahiptir.

2013 yılında kurulan şirket, birçok sektörde iş ortakları için eğitim ve danışmanlık hizmetleri vererek başarılı birçok projeyi hayata geçirdi. Yazılım, donanım, inovasyon ve Ar-Ge çalışmaları ile projeleri destekleyerek kurumlar için özel ve yüksek teknolojiye dayanan çözümler üretiyor.

10 yılı aşkın süredir Türkiye ve bölge coğrafyasında (Türkmenistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Kıbrıs, Kazakistan) devam eden yatırımlar ve başarılı çalışmalar ile başarılı bir aktör haline geldi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.