Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

HAK-İŞ’ten Kıdem Tazminatı Açıklaması

HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan, kıdem tazminatı hakkında konuşarak düzenlemenin yapılması gerektiğini söyledi.
HAK-İŞ’ten Kıdem Tazminatı Açıklaması
HABER GİRİŞ

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Ankara’daki bir otelde düzenlenen Hizmet-İş Sendikası Kadın Komitesi Başkanlar Kurulu Toplantısı’nda önemli açıklamalarda bulundu. Son günlerde tartışma konusu olan kıdem tazminatına yönelik konuştu.

HAK-İŞ Başkanı Arslan, yakın bir zamanda açıklanan Orta Vadeli Programda (OVP) kıdem tazminatıyla ilgili herhangi bir düzenlemenin olmadığını belirtti. Bu konuda düzenlemenin yapılması gerektiğini belirtti.

Türkiye’de kıdem tazminatı konusunun ciddi bir sorun olduğunu belirten Arslan, işçiler istifa ettiğinde kıdem tazminatını alamadığını belirtti. Daha iyi bir iş bulunduğunda veya ailevi nedenlerle işten istifa edildiğinde 10 yıllık emeğin gittiğini söyledi.

1 yılını tamamlayan işçilerin tazminattan yoksun olduğunu aktardı.

Kıdem tazminatı konusunda var olan hakların güvence altına alınması gerektiği aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

HAK-İŞ Başkanı Arslan, “Bunun için ne gerekiyorsa fonsa fon, bunun üzerinde tartışalım ve her emekçi, işçi şartlar ne olursa olsun kıdem tazminatını alsın.” dedi.

OVP’de yer alan Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi’nin (TES) kıdem tazminatı ile ilgili herhangi bir düzenleme veya tasarrufu içermediği belirtildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.