Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Hak-İş Başkanı Arslan Toplu İş Sözleşmesi için Tarih Verdi

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, merakla beklenen toplu iş sözleşmesinin ne zaman imzalanacağını açıkladı. Detaylar haberde..
Hak-İş Başkanı Arslan Toplu İş Sözleşmesi için Tarih Verdi
Yorum

Türkiye’de 700 bin işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmesi yakın bir zamanda başlamıştı. TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay’ın seçim öncesinde imzaları atmak istediklerini duyurmasından sonra Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan’dan konuya yönelik son bilgileri verdi.

Yozgat Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında Nohutlu Tepesi Belediye Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen toplu iş sözleşmesi töreninde konuşan Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Bakan ile görüştüğünü bu hafta içerisinde olmazsa seçim öncesinde mutlaka 700 bin kamu işçisinin toplu sözleşmesini imzalayacaklarını kaydetti.

Yüksek enflasyonun getirdiği ağır bir hayat pahalılığı olduğuna dikkat çekti. Hem devletin hem belediyelerin ellerinden gelen bütün imkanları seferber ettiğini bildirdi.

Arslan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘biz emekçileri, çalışanları enflasyona ezdirmeyeceğiz’ anlayışını 20 yıldır gördüklerini söyledi.

Erdoğan’ın Uluslararası Para Fonu (IMF) kovduğunu belirterek, “Türkiye yatırım yapabiliyorsa, Türkiye emekçilerine hakkını verebiliyorsa IMF olmadığı içindir.” dedi.

Bu gelişmelerin öncesinde TÜRK-İŞ Başkanı Atalay, teklif edilen rakamları açıklamıştı. Sendikanın 15 bin TL, bakanlığın ise 12 bin TL teklif ettiğini söylemişti. Arzu edilmeyen bir rakam olursa biz bu işin içinde olamayacaklarını vurguladı.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu