Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Haftayı Büyük Kayıplarla Açan 5 Altcoin için Kritik Uyarılar!

Haftalar süren rallinin ardından kripto para piyasalarında trend en azından şimdilik yön değiştirmiş durumda. Büyük kayıp veren bazı altcoinlerin geleceği ise merak ediliyor. Detaylar...
Haftayı Büyük Kayıplarla Açan 5 Altcoin için Kritik Uyarılar!
HABER GİRİŞ

2023 yılına genel anlamda yükselişle giren ve bu ivmesini geniş bir zaman dilimine yayan kripto para piyasalarında son günlerde ise geri çekilme yaşanıyor. Amiral kripto para birimi Bitcoin’in 30 bin dolar direncini aşma girişimleri başarısızlıkla sonuçlanınca, geri çekilmeyle birlikte birkaç destek seviyesi kaybedilmiş oldu.

Bitcoin’in gerilemesi çoğu altcoini de olumsuz etkiledi. Altcoinlerin büyük bölümü şu sıralar kritik destek seviyelerinin üzerinde tutunma çabalarını sürdürüyor. Böylelikle, haftalarca süren kazanımların ardından, kripto piyasasının ayılara yenik düştüğü söylenebilir.

Kripto Para Birimlerinde Kan Kaybı

Kripto para birimleri takip platformu CoinMarketcap verilerine göre kripto marketin toplam piyasa değeri haber yazımı itibarıyla 1.15 trilyon dolar civarında. Haftalık bazda bakıldığında önemli bir düşüş göze çarpıyor.

Uzmanlar, kripto para piyasalarındaki mevcut durumu, büyük ölçüde ABD hisse senedi piyasalarını baskı altında tutan ekonomik sıkıntılara bağlıyor.

Kripto analisti Christian Encila ise mevcut düşüş ortamında, kayıpları dikkat çeken bazı altcoinler konusunda yatırımcıları uyardı. Piyasalar kırmızıya bürünmeye devam ederken, radarındaki 5 altcoinin ilerleyen günlerde düşmeye devam edip etmeyeceğini sorguladı. İşte dikkat çekenler…

GCM Yatırım Banner

Conflux (CFX)

Piyasanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’un, Bitcoin’e kıyasla düşüşü daha derin olurken, CFX için de benzer bir durum söz konusuydu. CoinGecko verilerine göre token, geçen haftadan bu yana yüzde 23’lük ciddi bir düşüş yaşadı.

Yatırımcıları, özellikle 0.2847 dolar bölgesinin tutunamamasının tokenı 0.1471 dolara çekebileceği konusunda uyaran Encila, düşüş eğilimine karşı dikkatli olunması gerektiğini kaydetti.. Bununla birlikte, CoinGlass verilerinin piyasada güçlü bir düşüş eğilimine işaret ediyor olmasının, düşüş senaryosunu gerçeğe dönüştürebileceğinin altını çizdi.

Arbitrum (ARB)

ARB de aynı zaman dilimi içinde ciddi düşüş yaşayan altcoinlerden oldu ve haftalık kayıp yüzde 21’e kadar ulaştı. Yatırımcılar, Bitcoin ve Ethereum’u çevreleyen hissiyatı yakından takip ederken, en büyük iki kripto para biriminin düşüşü, ARB fiyatını sert etkiledi.

Cüzdanlarında ARB tutan ya da alım yapmayı düşünen yatırımcı ve tüccarların token’a daha fazla para koyma konusunda dikkatli olması gerektiğini söyleyen Encila, ARB’nin mevcut gidişatının 1.1930 dolara doğru geri çekilme sinyali verdiğini belirtti.

Bu durumun gerçekleşmesi halinde ARB boğalarını bu kritik desteği savunmak gibi çok önemli bir görev beklediğini ifade etti.

Aptos (APT)

Aptos’u güçlü bir şekilde destekleyen gelişmeler devam etse bile, mevcut piyasa ortamında APT fiyatının durumu pek iç açıcı değil. CoinGecko verilerine göre APT, haftalık zaman diliminde yaklaşık yüzde 20’lik düşüş gösterdi.

Şu anda ayıların hedefinde 7.5088 dolar desteğinin olduğunu söyleyen Encila, APT’nin aşağı yönlü fiyat hareketini sürdürmesi halinde bu destek seviyesinin tutulamamasının gündeme gelebileceği konusunda uyardı.

Solana (SOL)

Helium’un Solana ağına taşınmasının tamamlandığı duyurulurken, ağın yerel kripto para birimi SOL’un genel piyasa serbest düşüşünü takip ettiği gözlemleniyor. Son piyasa verileri, tokenın geçen haftadan bu yana yaklaşık yüzde 16 gerilediğini gösteriyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Tokenın şu an için ETH’nin fiyat hareketleri ile yakın ilişkili olduğunu söyleyen analist, boğaların güçlü savunmayı sürdürebilmesi halinde önümüzdeki günlerde 23.29 dolar noktasına kadar bir toparlanma görülebileceğinden bahsetti.

ETH’nin o zamana kadar düzelme işaretleri gösterememesi halinde ise 20.20 dolar ihtimalinin masaya geleceğini belirtti.

Fantom (FTM)

Fantoon’un yapay zeka konusunda Fantom adına atılım yapmasına rağmen, FTM’nin pazarda hala önemli dalgalanmalarla karşı karşıya olduğu görülüyor. CoinGecko verilerine göre token, geçen haftadan bu yana yaklaşık yüzde 21 düştü. Tüm kripto pazarını aşağı çeken genel piyasa serbest düşüşü, FTM’yi de fazlasıyla etkiledi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @Pumpkittens

FTM’nin genel piyasa duyarlılığına bağlı olarak kısa ve orta vadede 0.4260 dolar desteğinin yukarı ve aşağısında salınabileceğinden bahseden Encila, token fiyatının bu destek seviyesinde sabitlenemediği takdirde 0.3717 dolara gerileme görebileceği konusunda uyardı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın