Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin için Sırada Ne Var? Yükseliş mi Düşüş mü?

Öncü kripto para birimi Bitcoin 27 bin doların biraz üzerindeki fiyat hareketlerini sürdürüyor. Peki, bundan sonra sırada ne var? Detaylar haberde;
Bitcoin için Sırada Ne Var? Yükseliş mi Düşüş mü?
HABER GİRİŞ

Bitcoin’in 30 bin dolar direncini aşamayıp geri çekilmeye başlamasıyla kripto piyasalarının genelindeki düşüş havası yeni haftanın ilk gününde sürüyor. BTC fiyatı 27 bin doların biraz üzerinde haftanın ilk gününe başlarken, altcoinlerin büyük bölümü son haftalardaki kazançlarını koruyamamış durumda.

Gözler Mayıs ayının ilk haftası içinde açıklanacak olan ABD Merkez Bankası (FED) kararına çevrilmişken, bu hafta ABD cephesinden gayri safi yurtiçi hasıla (GSYİH) ve çekirdek kişisel tüketim giderleri fiyat endeksi verileri gelecek. Piyasalar bu verileri yakından takip edecek.

Bu ortamda uzmanlar Bitcoin’in 25 bin doları test edip etmeyeceğini değerlendirmeye başladı. Peki, BTC fiyatını önümüzdeki günlerde nasıl gelişmeler bekliyor?

Bitcoin’de Yeniden Yükseliş Mümkün mü?

Bitcoin fiyatı, 27.200 dolardaki destek bölgesinin üzerinde yeni bir yükselişe başlama girişimlerini sürdürüyor. Kripto stratejisti Aayush Jindal’a göre BTC’nin yakın vadede makul bir yükseliş hareketine başlayabilmesi için öncelikle 28 bin dolar engelini temizlemesi gerekiyor.

BTC fiyatının düşüşü 28 bin dolarlık destek bölgesinin kaybedilmesiyle derinleşirken, fiyat bu seviye ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın (SMA) altında işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner

Analist, 100 saatlik SMA’nın üzerinde günlük kapanış gerçekleşmesi halinde BTC/USD paritesinin yükseliş için hareketlenebileceğini belirtti.

BTC Fiyatı Destek Buluyor

BTC fiyatı, geçen hafta 30 bin dolar bölgesinin altındaki düşüş bölgesinde kaldıktan sonra düşüşünü derinleştirdi ve 28 bin dolar desteğinin altında işlem görmeye başladı. Bunu takiben 27.200 dolarlık destek noktası da test edildi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

27.146 dolar civarında bir dip oluşmasının ardından fiyatın kayıpları konsolide etme aşamasında olduğu gözlemleniyor. 27.500 dolar seviyesinin üzerinde küçük bir toparlanma dalgası olsa da bunun devamı gelmedi.

BTC için Kritik Seviyeler Nerede?

28 bin dolar seviyesinin yakınındaki direnç bölgesi ve 100 saatlik SMA’nın üzerinde bir kapanışın etkili bir yükseliş dalgasının habercisi olabileceğini söyleyen Jindal, ilk büyük direnç noktalarının sırasıyla 28.500 dolar ve 28.800 dolar bölgesine yakın olduğunu belirtti.

28.800 dolardaki direnç bölgesinin üzerinde bir hareketin, fiyatın 29.500 dolar bölgesini yeniden ziyaret etmesini sağlayabileceğini ifade eden analist, daha fazla kazancın ise 30 bin doların tekrar test edilmesi için kapıları açabileceğine işaret etti.

BTC’de Düşüş Devam Ederse Neler Olur?

BTC fiyatının 28 bin dolarlık direnci aşamadığı her an aşağı yönlü hareketine devam edebileceğinin de altını çizen analist, aşağı yönlü ilk büyük desteğin 27.200 dolar seviyesinde olduğunu belirtti.

Aşağı yönlü bir kırılmanın ve 27.200 dolar desteğinin altında kapanışın fiyatı 26.800 dolar desteğine doğru itebileceği konusunda uyaran isim, daha fazla kayıpla birlikte Bitcoin fiyatının 26.500 doları görebileceğinden de bahsetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.