Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin için 25 Bin Dolara Doğru Geri Çekilme Muhtemel mi?

Kripto para piyasalarındaki düşüşe öncülük eden Bitcoin'in fiyatını önümüzdeki günlerde neler bekliyor? Detaylar haberde;
Bitcoin için 25 Bin Dolara Doğru Geri Çekilme Muhtemel mi?
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasalarındaki geri çekilme dün biraz daha şiddetlenirken Bitcoin (BTC) fiyatı 27 bin dolar seviyesine kadar gerilemiş durumda. Bir süredir 30 bin dolar direncini aşma girişimlerinde bulunan amiral kripto para biriminin bu girişimlerinde başarısız olma süreci uzadıkça geri çekilme daha sert oldu. Peki, bundan sonra ne olacak?

Altcoinlerin 2023 yılı içindeki değişken performansına rağmen Bitcoin, yılın başından bu yana yüzde 75’lik önemli bir yükseliş rallisine imza attı. Bununla birlikte, Bitcoin’in fiyatının yaklaşık bir haftadır 30 bin dolar bölgesindeki zorlu direnç seviyesini aşamadığı görüldü.

BTC’nin başarısız girişimleri, 25 bin dolarlık orta vadeli destek seviyesine doğru bir geri çekilme olasılığı olduğuna dair teknik bir inancı harekete geçirdi.

Bitcoin Rallisi Sona mı Erdi?

Kripto analisti Olowoporoku Adeniyi’ye göre Mart ayındaki bankacılık krizinin körüklediği Bitcoin fiyatındaki yıllık yukarı yönlü hareket, 30 bin dolarlık direnç seviyesinde ciddi bir dirençle çarpışıyor görünüyor. Analist, BTC fiyatının altında yatan dinamikleri değerlendirmek için, birkaç haftayı kapsayan daha uzun vadeli bir bakış açısı sağlayan genişletilmiş bir grafiğe göz atılması gerektiğini belirtti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

2022’nin son çeyreğindeki son yükseliş tersine dönüşünün ve ardından mevcut ralliyi başlatan 20 bin dolardan toparlanmayı, aşırı satım bölgesinden kayda değer bir yükseliş momentumu sapmasının izlediğini söyledi.

GCM Yatırım Banner

Bitcoin Önümüzdeki Günlerde 25 Bin Dolar Destek Seviyesine Ulaşabilir

Analist, olasılıklar göz önüne alındığında, 25 bin dolardaki ana desteğe doğru bir geri çekilme senaryosunun olasılık kazandığına dikkat çekti.

Bu nedenle, 25 bin dolar destek seviyesinin korunmasının, 2023’teki yükseliş eğilimini geçersiz kılmak için kilit bir faktör olacağının altını çizdi.

Bu geri çekilme senaryosunun, kısa vadeli desteğin 28.800 dolar seviyesinden kırılmasıyla tetiklendiğini belirtti.

Yeniden Yükseliş için Kritik Seviyeler

Piyasanın, önemli miktarda long pozisyon tasfiye sürecinin ardından istikrarsız bir görünüm verdiğini söyleyen isim, 25 bin dolara olası bir dönüşten kaçınmak için gerekeni de söyledi.

Buna göre fiyatın 28.800 dolar seviyesinden inandırıcı bir şekilde sıçraması ve yenilenen yükseliş ivmesinin sinyalini vermek için 29.500 dolar bölgesindeki ara direncin üzerine çıkması gerekecek.

Bitcoin, haber yazımı itibarıyla 27.300 dolar civarında el değiştiriyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın