Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Haftanın Kazandıran ve Kaybettiren Borsa Hisseleri (13-17 Kasım 2023)

Hafta içerisinde değişen borsa piyasaları ile bu haftanın en çok kazandıran ve kaybettiren borsa hisseleri sayfamızda. Detaylı bilgi için hemen tıklayın!
Haftanın Kazandıran ve Kaybettiren Borsa Hisseleri (13-17 Kasım 2023)
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa aylar süren rallisinin ardından, son haftalardaki sakin seyrini sürdürdü. Yatırımcı sayısına artmasına rağmen BIST 100 endeksi yatay seyirde hareket ediyor. BIST 100 geride kalan hafta boyunca yatay aralıkta hareket etti ve piyasa kapanışında 7853 puandan kapanış gerçekleştirdi.

Hafta içinde 7500 puan seviyesi test edilse de, endeks yeniden toparlanma kaydetti. Geride kalan haftada yurt içi piyasada takip edilen başlıca gelişme, TCMB’nin yıl sonu dolar ve enflasyon tahmini oldu. Bu hafta içinde yine TCMB’nin Finansal İstikrar Raporu, Kasım sayısı yayımlandı.

BIST 100 haftalık grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsanın büyük oranda yatay seyirde olduğu haftada en çok kazandıran ve kaybettiren hisse senetleri şu şekilde oldu.

Haftanın En Çok Kazandıran Borsa Hisseleri

Kasım ayının ortalarına girilirken, haftanın en çok kazandıran hisse senetleri ARENA, DOKTA ve BSOKE oldu.

1. ARENA Yüzde 25 Kazandırdı – Arena Bilgisayar (ARENA)

ARENA haftalık grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsada geride haftada yatırımcılara en çok kazandıran hisse senedi ARENA oldu. Haftalık bazda yüzde 25 yükseliş sağlayan hisse senedinin değeri 33 TL’ye çıktı.

GCM Yatırım Banner

2. DOKTA Yüzde 14 Kazandırdı – Döktaş Dökümcülük (DOKTA)

Haftanın en çok kazandıran hisse senetleri arasında DOKTA da kendisine yer buldu. Haftalık bazda yüzde 14 yükseliş sağlayan hisse senedi 42,4 TL’den işlem görüyordu. Hisse senedi Ekim ayında 48 TL ile rekor seviyesini kaydetmişti.

3. BSOKE Yüzde 12 Kazandırdı – Batısöke (BSOKE)

BSOKE hisseleri haftalık bazda yüzde 12 getiri sağladı ve yükseliş eğilimini sürdürdü. Bu yükseliş hisse senedinin değerini 11,9 TL’ye taşıdı.

4. COSMO Yüzde 12 Kazandırdı – Cosmos (COSMO)

Hafta içinde yükselişi ile öne çıkan hisse senetlerinden biri COSMO oldu. Hisse senedi haftalık bazda yüzde 12 getiri sağladı ve 157,7 TL’ye yükseldi.

5. BURCE Yüzde 12 Kazandırdı – Burçelik (BURCE)

BURCE hisseleri haftalık bazda yüzde 12 yükseliş ile en çok kazandıranlardan oldu. Bu yükseliş sonrası hisse senedinin değeri 142,6 TL’ye ulaştı.

Haftanın En Çok Kaybettiren Borsa Hisseleri

Geride kalan hafta içinde DOBUR, AEFES ve BRSAN borsada en çok düşüş yaşayan hisse senetleri oldu.

1. DOBUR Yüzde 12 Kaybettirdi – Doğan Burda (DOBUR)

DOBUR haftalık grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsada bu hafta en çok kayıp yaşayan hisse senedi DOBUR oldu. Geride kalan haftada yüzde 12 kayıp yaşayan hisse senedi 78,8 TL’ye geriledi.

2. AEFES Yüzde 7 Kaybettirdi – Anadolu Efes (AEFES)

Hafta içinde düşüş yaşayan hisse senetlerinden AEFES, üç haftalık kazanç serisine son vermiş oldu. Hisse senedi bu düşüşü sonrası 109 TL’den işlem görüyordu.

3. BRSAN Yüzde 7 Kaybettirdi – Borusan (BRSAN)

Borsada geçen haftanın en çok kaybettiren hisse senedi olan BRSAN, bu hafta da düşüşünü sürdürdü. Haftalık bazda yüzde 7 düşüş kaydeden hisse senedi 731 TL seviyesindeydi.

4. BAGFS Yüzde 7 Kaybettirdi – Bağfaş (BAGFS)

Bu hafta BAGFS hisselerinde yüzde 7 düşüş kaydedildi. Düşüş serisini sürdüren hisse senedi 29,9 TL’ye kadar geriledi. BAGFS, Eylül ayında 49 TL’ye çıkarak rekor kırmıştı.

5. ALARK Yüzde 7 Kaybettirdi – Alarko Holding (ALARK)

ALARK hisseleri hafta içinde yüzde 7 düştü ve 104,5 TL’ye geriledi. Hisse senedi Ağustos ayında 135 TL seviyesini test etmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.