Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Haftalık Yüzde 42 Yükselen Halka Arz için Yeni Karar!

Son dönemde Borsa İstanbul’da sergilediği performansla yatırımcıların odağına yerleşen KBORU hisseleri için tedbir kararı alındı. İşte detaylar;
Haftalık Yüzde 42 Yükselen Halka Arz için Yeni Karar!
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul, 19 Ocak tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştığı duyuruda Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) kararı uyarınca devreye alınan tedbir sistemi kapsamında Kuzey Boru (KBORU) için tedbir alındığını ifade etti.

KBORU paylarında 22.01.2024 tarihli işlemlerden 21.02.2024 tarihli işlemlere kadar brüt takas uygulanacağı paylaşıldı.

Kuzey Boru, 19 Ocak’ta yurt dışında yerleşik bir firma ile 1 milyon 667 bin dolar tutarında yeni iş ilişkisi açıklamıştı.

Son dönemde Borsa İstanbul’da halka arz olan şirketlerin büyük çoğunluğu negatif ya da durağan bir performans sergiliyor. Fakat KBORU, yükselişiyle dikkat çeken hisseler arasında yer alıyor.

Haftalık Yüzde 42 Yükselen Halka Arz için Yeni Karar!Kaynak: Paratic Piyasalar

Şimdi Kayıt Olun

Kuzey Boru, 7-8 Aralık tarihlerinde 36,20 TL’den halka arz olmuştu ve 14 Aralık’ta Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamıştı. Henüz 3. gününde tavan serisini bozan ve 4 Ocak tarihine yataya yakın hareket eden KBORU, 5 Ocak tarihinde başlayan yukarı yönlü hareketleriyle güçlü bir yükseliş gerçekleştirdi. 19 Ocak’ta kapanışını yüzde 10 artışla 86,35 TL’den yaptı. Hissede haftalık yüzde 41,6, aylık yüzde 80 oranında artış görüldü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.