Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yatırımcının Yüzünü Güldüren Şirket Yeni Anlaşmalara İmzayı Attı

Bu hafta borsada yatırımcıya sağladığı kazançlar ile dikkat çeken Kuzey Boru, milyon TL'lik anlaşmalarını duyurdu. Detaylar haberde...
Yatırımcının Yüzünü Güldüren Şirket Yeni Anlaşmalara İmzayı Attı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hem hisselerindeki yükseliş ile hem de yaptığı anlaşmalar ve katıldığı ihaleler ile bu hafta adından söz ettiren Kuzey Boru A.Ş, cirosuna katkı sağlayacak yeni anlaşmasını açıkladı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bugün yaptığı anlaşmaları açıklayan şirket, yurt dışında yerleşik bir firma ile 1 milyon 667 bin 105,44 dolar tutarında Ürdün Devlet Su İşleri-Ramtha Atıksu Arıtma Tesisi Genişletilmesi Projesi kapsamında anlaşma yaptığını duyurdu.

Söz konusu anlaşma tutarının TCMB’nin satış kuru baz alındığında 50 milyon 244 bin 724 TL olduğu aktarıldı.

Bunun yanında şirket yine yurt dışında yerleşik bir firma ile Kosova- Dünya Bankası, Su Güvenliği ve Kanal Koruma Projesi kapsamında anlaşma yaptığını duyurdu.

Bu anlaşmanın ise 210 bin euro tutarında olduğu bildirildi. Sözleşmenin TCMB’nin satış kuru baz alındığında 6 milyon 892 bin 368 TL’ye karşılık geldiği kayda geçti.

GCM Yatırım Banner

İmzalanan sözleşmenin 2022 yılı hasılata oranının yüzde 7,25 olduğu aktarıldı. Kuzey Boru iki gün önce katıldığı ihalede birinci olduğunu açıklamıştı.

Şirketin Hisseleri Yatırımcının Yüzünü Güldürüyor

Bu hafta yükselişleri ile dikkatleri üzerine çeken KBORU hisseleri, bugün yüzde 10 yükselerek tavan yaptı.

Kuzey Boru Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Haftanın başında 73 TL’den işlem görmeye başlayan hisseler, 93,8 TL’ye kadar yükseldi. Dün gördüğü zirve seviyesinde tutunamayan hisseler, 78,50 TL’ye kadar gerilemişti.

Bugün açılışı 83,80 TL’den yapan hisseler saat 11.10 itibarıyla 86,35 TL’ye yükselerek tavan yaptı. Hisseler aylık bazda yüzde 80’e yakın kazandırdı. Şirketin hisseleri 2023’ün son ayında 36,20 TL’den halka arz olmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.