Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hacıyev: Karabağ’daki Ermenilerin Yeniden Entegrasyon Planı Hazır

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in Dışişlerinden Sorumlu Yardımcısı Hacıyev, Karabağ'daki Ermenilerin yeniden entegrasyonu için planın hazır olduğunu söyledi.
Hacıyev: Karabağ’daki Ermenilerin Yeniden Entegrasyon Planı Hazır
HABER GİRİŞ

Azerbaycan Savunma Bakanlığı bugün Karabağ’da yürütülen terörle mücadele tedbirlerinin sonlandırıldığını duyurmuştu. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in Dışişlerinden Sorumlu Yardımcısı Hacıyev, Karabağ’daki Ermenilere yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Hacıyev, diplomatik temsilcilere yaptığı açıklamada Karabağ’daki Ermenilerin yeniden entegrasyonuna yönelik planının hazır olduğunu söyledi.

Hedef Karabağ’daki Ermenilerin Barışçıl Bir Şekilde Entegre Edilmesi

Nihai hedefin Karabağ’da yaşayan Ermeni kökenli sakinlerin barışçıl bir şekilde entegre edilmesi olduğunu aktardı. Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki ilişkilerin normalleşmesini desteklediklerini bildirdi.

Ermeni silahlı oluşumlarının silahsızlandırılması ve askeri teçhizatların da Bakü’ye teslim edileceği hususunda garanti aldıklarını vurguladı.

Hacıyev ayrıca Karabağ’da sayıları yaklaşık 10 bini bulan yasa dışı silahlı unsurun kabul edilemeyeceğini aktardı.

GCM Yatırım Banner

Bakü’nün Karabağ operasyonu esnasında toplu kayıplar yaşadığına ilişkin medyada çıkan bilgilerin gerçeği yansıtmadığını ekledi.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin Karabağ konusunda ilişkin acil bir şekilde toplanmasına gerek görmediklerini bildirdi. Bunu yanında toplantı kararı alınması halinde Bakü’nün buna hazır olduğu aktardı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.