Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

GYO Şirketinden Büyük Çaplı Yurt Dışı Yatırımı Duyurusu

Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Romanya'da başlattığı dev inşaat projesinde gelinen son noktaya ilişkin KAP bildiriminde bulundu. Detaylar haberde;
GYO Şirketinden Büyük Çaplı Yurt Dışı Yatırımı Duyurusu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (KGYO), Romanya’nın başkenti Bükreş’in şehir merkezine çok yakın konumdaki inşaat sahasında gerçekleştirilecek olan geniş çaplı projeye ilişkin güncel faaliyetler hakkında bilgilendirmede bulundu.

KGYO’dan Romanya Projesi Hakkında Açıklama

Buna bağlı olarak 15 Kasım 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) Romanya’da proje geliştirme faaliyetleri hakkında açıklama yapıldı.

D-Yapi Real Estate Investment and Construction S.A. şirketi ile Romanya’nın Bükreş şehri Pipera bölgesinde geliştirilmesinin planlandığı proje ve sözleşme çalışmalarının devam etmesi nedeniyle karşılıklı olarak sözleşme sürecinin uzatılmasına karar verildiği bildirildi.

Süreçle ilgili ilerleyen safhalarda kamuoyu ve yatırımcılarımın tekrar bilgilendirileceği ifade edildi.

Şirket, proje ile ilgili ilk KAP bildirimini yaz döneminde gerçekleştirmiş ve D-Yapi Real Estate Investment and Construction S.A. şirketi ile Pipera bölgesinde bulunan 55.167 m2 arsa üzerinde proje geliştirmek üzere karşılıklı bir niyet metni imzalandığını belirtmişti.

GCM Yatırım Banner

Bir cazibe merkezi olarak nitelendirilen bölgede geliştirilmesi planlanan projede yaklaşık 220.000 m2 inşaat alanında rezidans ve ticari alanların yer almasının öngörüldüğü iletilmişti.

KGYO Hisseleri Günü Hafif Yükselişle Tamamladı

KGYO hisseleri, haftanın üçüncü işlem gününü günlükte yüzde 0,4’lük düşüşle 43,3 TL’den kapattı.

KGYO Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler haftalıkta ve aylıkta sırasıyla yüzde 0,3 ve yüzde 0,2 oranında yeşil yakmış durumdayken yıllık bazda ise yatırımcılarına yüzde 69,2 oranında getiri sağlamış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın