Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Güvenlik Şirketi Yüzde 500 Bedelli Sermaye Artırımı Kararı Aldı

Güvenlik sektöründe önemli bir oyuncu olan Senkron Güvenlik bugün yaptığı duyuruyla yüzde 500 bedelli sermaye artırımı kararı aldığını açıkladı. İşte detaylar;
Güvenlik Şirketi Yüzde 500 Bedelli Sermaye Artırımı Kararı Aldı
HABER GİRİŞ

Senkron Güvenlik ve İletişim Sistemleri A.Ş. (SNKRN) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bedelli sermaye artırımı başvurusuna ilişkin bildiri paylaştı. Şirket KAP bildirisinde, yönetim kurulunun yüzde 500 oranında bedelli sermaye artırımı kararı aldığını duyurdu.

Senkron Güvenlik bedelli sermaye artırımı kararının, şirketin öz kaynak yapısını güçlendirmek ve yeni faaliyet alanlarındaki projelerin finansmanı amacıyla alındığına işaret etti.

Bu kapsamda 75 milyon lira kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, her biri 1 lira nominal değerde olan 7 milyon 849 bin 206 lira olan çıkarılmış sermayesinin tamamının nakden karşılanmak suretiyle TL nakit (bedelli) olarak yüzde 500 oranında artırarak 39 milyon 246 bin 30 liraya çıkarılmasına karar verdiğini vurguladı.

Şirket bugünkü toplantısında, nakden artırılan 39 milyon 246 bin 30 lirayı sermayeyi temsil eden payların 3 milyon 750 bin liralık kısmının A grubu nama yazılı ve 35 milyon 496 bin 30 liralık kısmınınsa B Grubu nama yazılı olarak ihraç edileceğini belirtti.

Senkron Güvenlik ortaklarının nakit olarak artırılan 39 milyon 246 bin 30 lira sermayeyi temsil eden paylarına ilişkin yeni pay alma haklarının 1 lotluk payın nominal değeri olan 1,00 liradan 15 gün süreyle kullandırılmasına karar verildiği kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu sürenin son günü resmi tatile rastlaması durumundaysa yeni pay alma hakkı kullanım süresini izleyen iş günü akşamı sona ereceği paylaşıldı.

Nakit olarak artırılan sermayeyi temsil eden paylara ilişkin yeni pay alma haklarının kullanımının ardından kalan payların nominal değerden düşük olmamak üzere Borsa İkincil Piyasada oluşacak fiyat üzerinden 2 iş günü içinde satılacağı bildirildi.

Borsada SNKRN koduyla işlem gören şirket hissesi yatırımcısına yıllık bazda yüzde 37,48 pirim sağladı. Aylık yüzde 16,13 yükselen hisse bugün TSİ 10.00 itibarıyla yüzde 0,02 artışla 38,44 liradan işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın