Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Günün Yıldız Altcoini Hedef Büyüttü! Fiyat Bu Seviyeye Çıkabilir!

Günün en sert yükselişlerinden birine imza atan SHIB, piyasa değeri sıralamasında ilk 10'a girip Dogecoin'e eşlik etmeye başladı! Fiyat nereye gidecek? Detaylar;
Günün Yıldız Altcoini Hedef Büyüttü! Fiyat Bu Seviyeye Çıkabilir!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yatırımcı radarındaki Shiba Inu (SHIB), Pazartesi günü meme coin pazarının en iyi performans gösterenleri arasında ilk sıralarda yer aldı. Altcoin, Dogecoin (DOGE), Pepe (PEPE), Bonk Inu (BONK) ve Floki Inu (FLOKI) dahil olmak üzere emsalleriyle birlikte baş döndürücü yükselişine devam etti.

Söz konusu yükseliş, pazar tokenlarının günlük zaman diliminde çift haneli ve haftalık zaman diliminde üç haneli kazançlar elde etmesiyle devam eden bir meme coin çılgınlığının ortasında geldi.

SHIB Artık İlk 10 İçinde!

Son 24 saat içinde yüzde 50‘nin üzerinde ve haftalık bazda yüzde 240‘ın üzerinde artış gösteren SHIB, piyasa değerine göre gerçekleştirilen sıralamada en büyük 10 kripto varlık arasına girmeyi başardı.

CoinMarketCap İlk 10 Kripto Para Birimi Sıralaması
Kaynak: CoinMarketCap

Meme coin, haber yazımı itibarıyla 19 milyar doları aşan piyasa değeriyle DOGE’un hemen arkasında yer alıyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: X / LucieSHIB

Shiba ekosistemi ve Shibarium Tech’in pazarlama uzmanı Lucie Sasnikova, X üzerinden yaptığı paylaşımda, “Sevinç Gözyaşları” başlığıyla bu önemli gelişmeyi bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Piyasa uzmanları, meme tabanlı kripto para birimlerinin şu anda 2021 zirvesi olan 69 bin dolara doğru yürüyüşünü sürdüren Bitcoin (BTC) fiyatındaki yükselişten yararlandığını belirtiyor.

Bu arada, zincir üstü analiz platformu IntoTheBlock’a göre veriler, BTC ve SHIB arasında yüzde 74’lük bir korelasyon olduğunu gösteriyor. Bu oran BTC’nin DOGE ile paylaştığı yüzde 87’lik orandan daha düşük.

Bununla birlikte, DOGE ve SHIB arasındaki korelasyon, yazım itibarıyla yüzde 94 civarında. Uzmanlar, bu durumu, Dogecoin fiyatındaki önemli bir hareketin Shiba Inu fiyatını da yükseltebileceği olarak değerlendiriyor.

SHIB Fiyatı Nereye Gidebilir? Kritik Seviyeler

SHIB fiyatının 12 Nisan 2022 zirvesi olan 0,00003000 dolarlık psikolojik seviyeyi aştığını söyleyen kripto analisti Lockridge Okoth, göreceli güç endeksinin (RSI) tırmanmaya devam etmesiyle momentumun yükselmeye devam ettiğine dikkat çekti.

Altcoinin büyük ölçüde aşırı satın alınmış olmasına rağmen, SHIB için mevcut açık pozisyonları olan yatırımcıların, yukarı yönlü potansiyel hala geçerli olduğundan muhtemelen bu pozisyonları açık bırakmaları gerektiğini belirtti. Öte yandan, alım yapmayı düşünenlerin, artan FOMO (kaçırma korkusu) nedeniyle dikkatli olması gerektiğini söylerken, SHIB’in yüksek düzeltme riski altında olmasını buna neden olarak gösterdi.

Yukarı yönlü potansiyel hala sağlam olduğundan, izlenecek kilit seviyeleri 0,00003510 dolar, 0,00004000 dolar, 0,00004485 dolar ve 0,00005435 dolar olarak sıraladı.

SHIB Fiyat Seviyeleri Belirlendi
Kaynak: TradingView

Bu seviyelerin her birinin, Aralık 2021 ve Şubat 2022 arasındaki önemli zirveler olduğunun altını çizdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın