Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Günün Kaybedenleri: LTC ve DOGE 3 Haftanın En Düşük Seviyesinde

Kripto para piyasasına bugün kırmızı görünüm hakim olurken, Litecoin ve Dogecoin günün dikkat çekici düşüşlerine imza attı. Detaylar;
Günün Kaybedenleri: LTC ve DOGE 3 Haftanın En Düşük Seviyesinde
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

FED faiz kararı, Powell’ın konuşmaları ve ABD perakende satışlar verileri derken kripto para birimlerinin son günlerdeki yükselişi yerini yine kırmızı tabloya bıraktı. Bitcoin 17.350 dolar seviyesine kadar çekilirken, Dogecoin (DOGE) ve Litecoin (LTC) gibi altcoinler de önemli değer kaybına uğradı.

Dogecoin, ABD’de perakende satış rakamlarının açıklanmasının ardından Perşembe günü üç haftanın en düşük seviyesine yakın noktalarda işlem görüyor.

ABD Ticaret Bakanlığı’nın duyurusuna göre perakende satışlar, Kasım’da bir önceki aya kıyasla yüzde 0.6 azalma gösterdi. Dünden itibaren gelen haberler ve verilerle birlikte Litecoin de art arda ikinci seansta geriledi ve Kasım sonundan bu yana en düşük noktasına geldi.

DOGE 0.0840 Dolara Gerileyebilir!

DOGE, Perşembe günü düşüşünü sürdürürken, fiyat grafiğinde son 11 günün dokuzunda kırmızı mum oluşturmuş oldu.

Son düşüş, DOGE’un bugünkü seansın erken saatlerinde 0.08694 dolara düşüşüne sahne oldu ve bu, Çarşamba günkü 0.09224 dolarlık zirveden yaklaşık yüzde 4 daha düşük seviyeye işaret ediyor.

GCM Yatırım Banner

Bu hareket, meme tabanlı kripto para biriminin Pazartesi’den bu yana en düşük noktasına gerilemesine ve bu süreçte üç haftanın en düşük seviyesi olan 0.0848 dolara yaklaşmasına neden oldu. Kripto para birimi, haber yazımı esnasında 0.08527 dolar civarında işlem görüyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Grafiğe göz atıldığında, 14 günlük göreli güç endeksi (RSI) 47.50’deki son tabanından düştüğü için düşüş eğilimi arttı. Endeks şu an itibarıyla 42.40’ta seyrediyor ve 40.00 bir sonraki olası varış noktası.

Bu destek noktasına ulaşılırsa, DOGE ticaretinin muhtemel 0.0840 dolar seviyesinin yakınında gerçekleştiğini göreceğiz.

LTC 70 Doların Altına İnebilir

LTC, fiyatların art arda ikinci gün daha da düşmesiyle gün içinde dikkat çekici düşüş sergileyen bir başka önemli token oldu.

Çarşamba günkü 78.96 dolarlık zirvenin ardından LTC/USD, günün erken saatlerinde 74.07 dolara düştü. Bu düşüşün bir sonucu olarak, fiyatların 70.50 doların altına düştüğü 28 Kasım’dan bu yana en düşük noktasına inmiş oldu.

Kripto para birimi, haber yazımı esnasında 72.55 dolar civarında işlem görüyor. Piyasa değerine göre en büyük 13. kripto para biriminin son 24 saat içindeki kayıpları yüzde 6’nın üzerine çıkmış durumda. Haftalık kayıplar da benzer seviyelerde.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

RSI, 50.00 tabanına yakın olan 50.20’ye düşerken, tersine dönüş bekleyen boğalar buna biraz iyimserlikle bakabilir ve bu destek noktasından yeniden girmeyi düşünebilir.

Bununla birlikte, bu destek sağlam durmazsa, LTC fiyatının 70 doların altına inme tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını görebiliriz.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.