Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Güney Kore Şehri Seongnam Metaverse’te Yeniden Yaratılıyor!

Güney Kore'nin en kalabalık şehirlerinden biri olan Seongnam'ın metaverse'te yeniden yaratılacağı duyuruldu. Detaylar haberde;
Güney Kore Şehri Seongnam Metaverse’te Yeniden Yaratılıyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Güney Kore’nin en kalabalık 12. şehri olan Seongnam’da yetkililerin, şehri metaverse’te yeniden yaratmayı planladığı öğrenildi. Yerel basında çıkan haberlere göre, belediye bilgilerine erişim sağlamak için kullanıcılara nitelikli fikri tapu (NFT) formunda vatandaşlıklar verilecek.

Şehir, hizmet için planları Nisan 2023’e kadar tamamlayacak.

Yeni Metaverse Projesinin İlk Detayları Paylaşıldı

Önümüzdeki yılın Mayıs veya Haziran aylarında metaverse’teki sanal operasyonlara başlanması hedefleniyor.

Metaverse şehrini tanıtmak için verilen NFT vatandaşlıklarının, vatandaşlara daha fazla belediye bilgisine erişim sağlama olanağı sağlayacağı belirtiliyor.

Seongnam’ın yaklaşık olarak 1 milyon vatandaşa ev sahipliği yapıyor olması nedeniyle söz konusu yeni projenin, oldukça fazla sayıda insanı NFT satın almaya ve metaverse’e teşvik etmesi bekleniyor.

GCM Yatırım Banner

Şehir yönetimi, önümüzdeki Ekim ayı içinde NFT’ler ve metaverse ile ilgili daha fazla detay paylaşılacağını belirtti.

Seul için de Gerçekleşmişti

Güney Kore’de metaverse üzerine buna benzer proje ve çalışmalar geçmiş dönemde de gündeme gelmişti.

Daha önce, ülkenin başkenti Seul’de de bir metaverse şehri inşa edilmiş ve sanal yerleşimin herkese açık olmayan test çalışmalarına başlanmıştı.

Gerçekleştirilen test çalışmasında, Seul belediye binasının yanı sıra Seul Plaza’nın sanal olarak yeniden yaratılması esnasında katılımcıların birbiriyle etkileşim halinde oyun ve etkinliklere katılabilmesine olanak tanınacağı ifade edilmişti.

Bu arada çeşitli kuruluş ve ülke hükümetlerinin metaverse dünyasına ilgisi giderek artıyor. Bilişim teknolojileri alanında faaliyet gösteren araştırma firması Everest Group’un geçtiğimiz günlerde yayımladığı rapor bunu ortaya koyar niyelikteydi.

Rapora göre metaverse sektörünün 2030 yılına kadar yaklaşık olarak 679 milyar dolarlık ciddi bir hacme ulaşması bekleniyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın