Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde Ellisi BMW X6 Olan VW Toureg Yapısındaki “Changan CS85 Coupe”

Changan Auto'nun bolca Alman dizaynlarını kullanarak yaptığı CS85 Coupe bizleri çok şaşırttı!
Yüzde Ellisi BMW X6 Olan VW Toureg Yapısındaki “Changan CS85 Coupe”
HABER GİRİŞ

Çinlilerin başka araba modellerini birebir kopyaladığını görmüşsünüzdür ancak CS85 Coupe sizi en fazla şaşırtanı olacak. Yeni , son jenerasyon Corolla’nın da tanıtıldığı Guangzhou Otomobil Fuarı, renkli görüntüler verdiği gibi şaşkınlık derecesinde klon araçları da bizlere gösteriyor. Dünyanın en hızlı büyüyen pazarı haline gelen Çin, çok büyük bir organizasyona da ev sahipliği yapıyor.

Dünya markalarını toplayan Guangzhou Otomobil Fuarı, bu sene biraz daha sağlam giriş yaptı. CS85 Coupe’un Alman modellerine olan benzerliği bizleri ilk görüşte pes dedirtti. Dış kısmında “o kadar da olmasaydı bari” dediğimiz her şeyi iç mekanda da rastladık. Hep beraber Changan Auto SUV’un hangi özelliklere sahip olduğuna bakalım!

CS85 Coupe’ye bir şeye benzetmek için 5 saniye bakmanız yeterli.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Çinli şirketlerin asli görevi haline gelen tasarım hırsızlığının zirvesine bakıyoruz. Coupe aracın yuvarlak hatlarıyla güzel durduğunu inkar edemeyeceğiz. Edemeyiz çünkü VW’nin yeni nesil Touareg SUV’unu beğenmiştik.

CS85 Coupe SUV‘un farların altından giden krom detayların ızgara etrafında dönülmesi ve tampon köşelerinden geçirilmesi ayrıntı olarak iyi düşünülmüş. Ancak görsellerde bizle konuşan Changan Auto aracı değil VW aracı!

Şirketi takdir ediyoruz! Kopya da olsa duruş biçimlerinde parçalara iyi şekiller vermiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==CS85 Coupe’un b sütunun sol tarafı Touareg ile sağ tarafı BMW X6 veya X4’ten oluşturulmuş. Yüksek karosere sahip olan aracın yan camları dar ve coupe uygun.

GCM Yatırım Banner
Sizce bu aracı yolda gören kaç kişi onun Çinli bir markaya ait olduğunu sanır!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==CS85 Coupe’de abartılan aşırı X6 benzerliğinde stop farların BMW’den sipariş edilebileceğini düşündük. Motoruna sonra geleceğiz ancak öyle dört çıkışlı egzozluk bir durumun olmadığını söyleyebiliriz.

Çinli Changan Auto’nun enfes kopya SUV’u CS85 Coupe’ye rüya gibi bir iç mekan yapılmış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Almanları burada da elden bırakmayan Çinli şirketin orta konsolun dokunmatik ekranından, vites kontrol kısımları Porsche‘den alınmış. Audi’de desek yanlış olmaz. Komik ama gerçek!

Koltuk renk ve desenleri kendimizi Range Rover’da hissetmemize neden oluyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Kapılardaki koltuk ayar düğmeleri ve premium Burmester ses sistemi havasındaki hoparlörler de Mercedes’ten. Dijital gösterge paneline kadar sahip olan CS85 Coupe, aşırı lüks olmuş.

Kaputunun altındaki motorlar beklentileri karşılayabilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Sadece benzinli olacak motorların ilki 1.5L turbo ve 180 ps gücünde. İkincisi ise 2.0L hacminde ve 233 ps güç üretecek. Bu kısımlar kimsen geldi bilmiyoruz ancak aktarımların da 8 ileri otomatik şanzımanla yapılacağını söyleyelim.

Şimdilik sadece Çin’de satışı yapılacak CS85 Coupe’un 20.000 dolar fiyat etiketi olacak. Kendi ülkesinde kesinlikle tutacak bir SUV. Genel olarak yorum yapacak olursak “aşırı kopya olmuş” deriz…

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.