Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Göstergeler Bu Altcoin için Yükseliş Diyor! Fiyat Zıplayabilir!

Kripto para piyasaları 2022 yılını uğurlamaya hazırlanırken, bazı kripto para birimleri yılın son günlerini yükselişle geçiriyor. Detaylar haberde;
Göstergeler Bu Altcoin için Yükseliş Diyor! Fiyat Zıplayabilir!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para birimleri, geçen hafta yaşanan kayıpları telafi etme çabasındayken, bazı altcoinler performansları ile öne çıkıyor. Hafta sonundan itibaren dikkat çekici bir yükseliş ivmesi yakalayan Monero (XMR) yılın son günlerini en iyi geçiren kripto varlıklar arasında yer alıyor.

Özel ve sansüre dayanıklı işlemlere odaklanan kripto varlığın güncel fiyatı ve gidebileceği seviyelere dair izlenimler şu şekilde sıralanıyor:

  • XMR, fiyatların art arda beşinci gününde yükselmesiyle, bugünkü seansta bir başka kayda değer kazanç elde etti. Teknik göstergelere göre Monero piyasasındaki boğa koşusunun devam etmesi bekleniyor.
  • XMR’deki boğaların mevcut yükseliş trendini sürdürmek için fiyatları yükseltmeye devam etmesi gerekiyor
  • 148.70 dolarlık gün içi zirve, boğalar için direnç gösteriyor.

Monero Fiyatında Son Durum Nasıl?

XMR boğaları, gün boyunca fiyatı yükseltip 144.24 dolar seviyesi civarında bir destek oluşturmayı başararak, Monero piyasasının kontrolünü eline aldı. Haber yazımı itibarıyla boğaların, fiyatı yüzde 2 artışla 148.50 dolar seviyesine çıkardığı görülüyor.

Monero (XMR) için piyasa kapitalizasyonu yüzde 2.40 artarak 2,690,267,067 dolara yükselirken, 24 saatlik işlem hacmi yüzde 9 artışla 62,790,042 dolara ulaştı. Her iki değer bir yandan da artan piyasa oynaklığına işaret ediyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

Alıcılar Güçlü Görünüyor

XMR fiyat tablosu incelendiğinde yeşil bir yutan (engulfing) mum çubuğu belirmiş olduğundan, yatırımcılar piyasanın yükseliş yönlü ivmesinin devam etmesini bekleyebilirler. Çünkü bu durum alıcıların güçlü olduğuna ve yükselişin başlayacağına bir işaret olarak görülmektedir.

GCM Yatırım Banner

ROC Eğrisi (ROC Curve), bu varsayımın geçerli olduğunu gösteren 2.00 değerine doğru yükseliş eğimlidir. Söz konusu veri ne derece yükseğe işaret edilirse, tüccarlar fiyatın yükselmeye devam edeceğinden o denli emin olabilir.

Teknik Derecelendirmeler indikatörüne bakıldığında ise, Monero’daki yükselişin muhtemelen süreceğini gösteren “güçlü bir satın alma sinyali“nin verildiği dikkat çekiyor.

Bunun yanı sıra, stokastik RSI’ın şu an için aşırı alım aralığında (94.14), olası bir tersine dönüşü işaret etmesi yatırımcılarda bir endişe oluşturmuş durumda. Bunun nedeni ise 80 değerinin yukarısındaki stokastik RSI verilerinin, piyasanın o anki trendde zirveyi görmüş olabileceğine işaret etmesidir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Bollinger Bantları’nın (BB) üst ve alt limitleri de yükseliş görünümünün bir kanıtı niteliğinde. Üst bandın üstünde kırılmaya yakın olan fiyat hareketi, mevcut yükseliş eğilimi için daha fazla destek sağlıyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Piyasanın olumlu görünen eğiliminin devam etmesi halinde, boğaların fiyatı direnç seviyesinin üzerinde tutmak için çalışması gerekiyor. Trendin tersine dönmesi halinde ise ilk olarak 139 dolar bölgesi civarına bir geri çekilme gerçekleşebilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın