Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Görür’den Deprem Açıklaması! “Her Fırsatta Söyledik, Duymadılar!”

Büyük bir yıkıma neden olan Maraş merkezli deprem hakkında konuşan Görür, depremin geleceğini haber verdiğini ve uyarıların öncesinde sürekli yapıldığını kaydetti.
Görür’den Deprem Açıklaması! “Her Fırsatta Söyledik, Duymadılar!”
Yorum

Jeolog ve Bilim Akademisi üyesi Prof. Dr. Naci Görür, Türkiye’yi derinden sarsan ve asrın felaketi olarak adlandırılan deprem ile ilgili konuştu. Yapılan uyarıların dikkate alınmadığını vurguladı.

Radyo Sputnik’te Deprem Özel yayınına katılan Jeolog Görür, üç yıldır deprem konusunda uyarıda bulunduklarını ama hiç harekete geçilmediğini aktardı.

“Bu Deprem Geleceğini Haber Verdi”

Bu depremin bağıra bağıra geldiğini kaydeden Görür, geleceğini haber verdiğini kaydetti. Elazığ depremini hatırlatarak onun sol yönlü bir fay olduğunu ve o depreminin enerjisinin bir kısmında fayın kırılmadığını söyledi.

Elazığ depreminde fayın Malatya’ya kadar kırıldığını, kırılmayan kesimin ise Malatya-Kahramanmaraş-Hatay arasında olduğunu söyledi. Bu enerjinin Maraş’a doğru transfer olacağını söylediklerini aktardı.

“Üç Sene Her Fırsatta Söyledik”

Görür, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Hemen deprem odaklı kentsel dönüşüme başlanması gerektiğini söyledik. Yerel yönetimler harekete geçmeli, merkezi hükûmet desteklemeli, halk talep etmeli dedik. Üç sene her fırsatta söyledik. Bizi duydular mı, duymadılar mı hiç de bilmiyorum. Hiç duymadıkları belli çünkü hiçbir yönetici bizi arayıp da ‘ya hocam sen ne diyorsun’ diye bir şey sormadı’”

Bu gelişmelerin öncesinde deprem riski olan illeri açıklayan Görür, depremler göz önüne alındığında Adana havzası ve İskenderun yöresinin ele alınması gerektiğini söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu