Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Görünüş ve Özellikleri ile Süper Kahramanlara Layık 10 Muhteşem Araba

Bazı arabalar bize süper kahramanları hatırlatır. Eğer siz aynı fikirde değilseniz birazdan görecekleriniz karşısında haklılarmış diyeceksiniz. İşte listemiz:
Görünüş ve Özellikleri ile Süper Kahramanlara Layık 10 Muhteşem Araba
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sevin ya da sevmeyin, süper kahramanların yer almış oldukları filmler ve çizgi romanlar dünya çapında oldukça rağbet görmektedir. Ayrıca mütevazı başlangıçları ile Amerikan kültürü için savaş propagandası haline gelmişlerdir ve süper kahramanların hayal gücü dünyası dikkate alınması gereken eğlence dolu bir güçtür. Bu güçlü, karizmatik, kötü adamlarla amansız bir mücadele içerisindeki süper kahramanların; çizgi romanlarda veya uyarlama olan sinema filmlerinde kullanmış oldukları ulaşım araçları vardır. Tabi ki sahip oldukları fantastik özelliklere göre araçları da oldukça farklıdır. Ancak bu kahramanlar bizlerle aynı dünya içerisinde yaşasalardı ve şu andaki teknolojiler ile üretilmiş olan araçları kullanmak zorunda kalsalardı, hangi modeller bu karakterler için uygun olurdu?

Hepimizin bildiği gibi arabalar da insanlar gibi bazı karakter özelliklerine sahiptir. Güçlü, hızlı, öfkeli gibi. Ama buradaki ayrıntı sadece sahip oldukları özelliklerden kaynaklanmaz, dış tasarımları da insan karakteriyle uyumlu şekilde tasarlanır. Elbette ki hepimiz, yıllardır Batman’ın kullanmış olduğu Batmobile aracının çeşitli versiyonlarına ve Tony Stark’ın milyar dolarlık gişe hasılatlarıyla zirvede yer alan Hollywood filmleri arasında yer alan Iron Man ve Avengers filmlerinde kullanmış olduğu Acura NSX prototipine aşinayız. Ancak gerçek dünyadaki hangi arabalar bu süper kahramanların kişiliklerine ve güçlerine daha uygun olabilir? Her şeyden önce onlar süper kahramanlardır. Bu nedenle de onlara kendileri gibi mükemmel özellikteki ve muhteşem görünüşlü süper araba modelleri yakışır. Dilerseniz birlikte listemizde bulunan 10 süper kahramanın, hangi süper arabalar ile eşleştirilmiş olduklarına birlikte göz atalım.

İşte karşınızda süper kahramanlara uyumlu araç modelleri:

10 Incredible Hulk – Mercedes G500 4×4

Incredible Hulk - Mercedes G500 4x4Hulk gibi iri bir yeşil devin, kendisi gibi kontrol edilemeyen bir güce sahip bir canavara ihtiyacı vardır. Hulk için, içerisine bindiğinde bir konserve kutusu gibi ezilip parçalara ayrılmayacağı bir otomobil olan Mercedes Benz G500 4×4 modelini seçtik. 22 inçlik büyük jantları ve yarım metreden fazla yerden yüksekliği ile bu Alman makinesi, aklınıza gelebilecek en kötü arazilerde bile yolları aşındırmaya hazır konumda beklemektedir. Bu özel Mercedes Benz modeli neredeyse 6×6 versiyonunun özelliklerine sahip olup, 400’ün üzerindeki beygir gücü ile tam bir off-road vahşiliği sunmaktadır. Bu canavar ile sadece sakinleşmeyen saldırganlığa sahip sürücüler başa çıkabilir. Sahibi ile aynı renkteki G500 4×4, yoluna çıkan herhangi bir engeli “ezip” geçecektir.

9 Silver Surfer – Glickenhaus SCG 003

Silver Surfer - Glickenhaus SCG 003Twin-turbo V6 motor ile güçlendirilmiş ve hafif ağırlıktaki bir karbon fiber kasaya sahip Glickenhaus SCG 003 modeli, gümüş renkli ünlü süper kahraman için tam anlamıyla mükemmel bir araç olacaktır. Arabada bulunan her şey, aerodinamik şıklık için değiştirilebilir özelliklere sahiptir. Ayrıca bu otomobil, çizgi roman dünyasının en parlak uzaylılarından biri için oldukça uygun bir renge sahiptir.

GCM Yatırım Banner

8 Örümcek Adam – Ariel Atom

Örümcek Adam - Ariel AtomAçık kokpiti, heyecan verici atik kullanımı, şaşırtıcı gücü, inanılmaz derecede küçük iskeleti ve yeniden düzenlenebilir gövdesi ile Ariel Atom; dünyanın en değerli Marvel çizgi romanları arasında yer alan Örümcek Adam karakteri için oldukça idealdir. 500 beygir gücü üreten V8 motor ile güçlendirilmiş bu küçük adam, hiçbir zaman dairesinde tam yağlı süt bulunmayan May Hala için hızlı bir şekilde alışveriş yapmayı garanti etmektedir. Örümcek Adam, Mery Jane’i bu küçük süper araba ile kötü adamların ellerinden kurtarıp mutluluğa doğru yolculuğa çıkabilir.

7 Iron Man – Lamborghini Aventador

Iron Man - Lamborghini AventadorSadece birkaç süper kahraman alaycı, gösterişli, teknolojik bir deha ve bir milyarder olan Tony Stark kadar insanların dikkatini çekmeyi başarmıştır. Herhangi bir özel gücü olmamasına rağmen Tony Stark, bir ölümlünün yapmasının imkansız olduğu parlak kırmızı renkli zırhını giyerek günü kurtarmaya devam etmektedir. Iron Man, milyarder olarak çeşitli özel tasarım araçlara sahip olsa da Lamborghini Aventador 750-4 Superveloce Roadster modeli gibi keskin hatlı, pahalı teknolojik özelliklere sahip bu otomobil, onun için çok daha uygun bir model olacaktır. Iron Man bu modeli, jatpack ve roket atarlar ile donatıp yola çıkmaya hazır hale getirebilir.

6 Kedi Kadın – Porsche Panamera Turbo S

Kedi Kadın - Porsche Panamera Turbo SŞık, duygusal ve etkileyici biri olan Kedi Kadın’ın vahşi zarafetini; dünyanın en lüks sedanları arasında yer alan Panarema Turbo S modeli ortaya çıkartabilir. Oldukça geniş bir iç alana sahip olan bu dört kapılı aracın içerisini çalmış olduğu mücevherler, nadir tablolar, değerli taşlar ile doldurabilir. Ancak bu canavara yaklaşırken çok dikkat edin, çünkü güzel gülümsemesinin arkasında 570 beygir gücüne sahip azı dişlerini hissedebilirsiniz. Bu otomobil, dünyanın en usta hırsızlarından biri olan Kedi Kadın’ın bile çalamayacağı özellikler ile donatılmıştır. Porsce Panamera modelinin kıvrımlı hatları, aracı tüm zamanların en seksi dört kapılı arabalarından biri yapar. Elbette ki alımlı ve çekici Kedi Kadın’a da böyle bir araç yakışır.

5 Wolverine – Kahn Desing Flying Huntsman

Wolverine - Kahn Desing Flying HuntsmanPurolara, sıfır kol tişörtlere olan sevgisi ile okuyucu karşısında sert ve sağlam bir adam görüntüsü çizen Wolverine için Alaska’nın vahşi doğasında bulunan evinden daha fazla rahat edeceği bir otomobil gerekmektedir. Her şeyden öte onun adı “Kutup Porsuğu” anlamına gelen Wolverine’dir. Bu nedenle Wolverine için ideal bir otomobil seçerken, ucuz bira soğutucularının da dahil olduğu sağlam bir araba olmasına özen gösterdik.

İngiltere merkezli Kahn Design tarafından piyasaya sürülen ve en son Cenevre Otomobil Fuarı’nda gösterime çıkan 6×6 Flying Huntsman, Amerika’nın favori adamantium dolu mutantına göredir. Bu canavar; 430 beygir gücü üreten 6.2 litrelik LS3 V8 motor ile güçlendirilmiş olup, altı tekerden çekiş özelliğine sahiptir. Bu aracın Wolverine için ideal olmasının sebebi ise pençeleriyle eşit sayıda tekere veya janta sahip olmasıdır.

4 Superman – Ford GT

Superman - Ford GTBakın! Nürburgring Pisti’nde! O bir Ford! Hayır, o bir jet! Hayır, hayır, o bir Ford GT’nin içersindeki Superman! Çelik Adam’dan da 2016 yılının heyecan verici yeni otomobilleri arasında yer alan bu modelden daha düşük bir araca razı olması beklenmezdi. En meşhur süper kahramanlardan biri olan Superman’in kullanacağı otomobilegelecek olursak, kendi kostümü ile eşleşen Ford GT’den başkası düşünülemezdi sanırım. Lazer kırmızısı gözleri, kılıçtan daha keskin hatları ve twin-turbo 3.5 litrelik 600 beygir gücü üreten EcoBoost V6 motor ile Clark yine günü kurtaracaktır. Ancak bu araçta Superman’in üstünü değişeceği, bir telefon kulübesi kadar alan bulunmamaktadır. Aslında dürüst olmak gerekirse, Superman arabayla seyahat etmek yerine her zaman ki gibi uçmayı tercih edecektir.

3 Profesör Xavier – Rinspeed XchangE

Profesör Xavier - Rinspeed XchangEProfesör X için hiçbir araç İsviçre merkezli Rinspeed tarafından üretilen bu Tesla kadar uygun olamaz. Aynı Profesör’ün telepatik tekerlekli sandalyesi gibi bu otomobil de kendi kendine hareket edebiliyor ve herhangi bir yolcunun yardımına gerek kalmadan istenilen güzergaha doğru yol alabiliyor. 20’den fazla olası oturma düzenlemeleri ile Profesör, son kitabını imzalarken rahat bir şekilde dinlenebilir. Bu araç bütün otonom özelliklerini taşımaktadır ve ayarlanılabilir bir direksiyona da sahiptir.

2 Batman – McLaren 650S Le Mans

Batman - McLaren 650S Le MansGölgelerin içinde avını bekliyor ve kötülüğün asla uyumadığının farkında. Ancak Crock, Riddler, Sandman ve Bane gibi Gotham şehrine kötülük salmaya çalışan insanları yenen Bruce Wayne’nin malikanesine dönmek için bir araca ihtiyaç duyduğu kesin. Söylentilere göre bu milyarder playboy, bazen pist etrafında tur atmaktan zevk alıyor. Bu nedenle sınırlı sayıda üretilen 8 silindirli McLaren 650S, milyarder süper kahramanlardan biri olan Yarasa Adam için mükemmel olabilir. 650 beygir gücü üreten 3.8 litrelik aracın tamamı alüminyumdan yapılmış. Kara Şövalye bu araç ile saatte 100 kilometrelik hıza 3 saniyede çıkabilir.

EFSANE MCLAREN HAKKINDA 22 ENTERASAN BİLGİ İÇİN TIKLAYIN.

1 Dr. Doom – Bugatti Veyron Super Sport

Dr. Doom - Bugatti Veyron Super SportTüm insanlığın çöküşü için herkesi köleleştirmeye çalışan bu adamın, kişiliği ile eşleşen bir araca ihtiyacı var. Bu nedenle, bugüne kadar ki en sağlam kötü karakterlerden biri olan Dr. Doom için 1000 beygir gücüne sahip manyakça bir makineden daha iyi ne olabilir ki? Bizim böyle bir canavara gücümüz yetmese de dünyanın en zengin çizgi roman karakterleri arasında yer alan Dr. Doom, dünyayı rehin alarak ağzımızı açık bırakacak kadar pahalı olan bu otomobili satın alabilir.

Maceralarını izlemesi ve okuması bizlere keyif veren bu süper kahramanlar, zaten biz sıradan insanların ulaşamayacağı olağanüstü süper güçlere ve süper araçlara sahipler. Ancak yine de bu karakterler gerçek dünyada bizlerle birlikte yaşasalardı, sahip oldukları araçlara alternatif olarak hangi vasıtaları kullanırlardı sorusuna az da olsa açıklık getirmek için böyle bir liste hazırladık. Peki, sizce bu süper kahramanlar hangi modelleri kullanmalılar? Sorumuzun cevabı ile konu hakkındaki düşünce ve yorumlarınızı da bizlerle paylaşırsanız, seviniriz.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın