Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Google Fotoğraflar ‘Sinematik Modu’ ile 3 Boyut Deneyimini Artırıyor

Google Fotoğraflar artık 2 boyutlu resimleri 3 boyutlu hale getirecek özelliğe kavuşuyor.
Google Fotoğraflar ‘Sinematik Modu’ ile 3 Boyut Deneyimini Artırıyor
HABER GİRİŞ

Teknoloji ve yazılım şirketi Google sektörünün en büyük şirketlerinden biri konumunda. Farklı kullanım amaçlarına yönelik pek çok uygulama ve servisin geliştiricisi olan Google, milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor. Şirket bilindiği üzere Android ekosisteminin de geliştiricisi ve akıllı telefonların yaygınlaşması ile beraber çok sayıda uygulamaya ev sahipliği yapıyor. Bu uygulamalardan birisi ise Google Fotoğraflar oluyor.

Android kullanıcılarının en çok kullandığı uygulamalardan biri olan Google Fotoğraflar, sunduğu deneyimi bir üst seviyeye çıkaracak yeni bir özelliğe kavuşuyor. Yapılan duyuru ile uygulamaya sinematik mod adında yeni bir araç ekleniyor. Bu araç iki boyutlu fotoğrafların üç boyutlu olacak şekilde görüntülenmesini sağlayacak. Google bunu yapay zeka teknolojisi ile otomatik olarak gerçekleştireceğini belirtiyor.

Sinematik Mod Duyuruldu

Sinematik Mod Duyuruldu

Google Fotoğraflar uygulaması milyonlarca kullanıcının beğenisini kazanacak yeni bir özelliğe kavuşuyor. 2 boyutlu olarak görüntülenen fotoğraflar 3 boyutlu hale getirilecek ve daha etkileyici bir görünüm elde edilecek. Uygulamada ürün müdürü olarak görev yapan Jamie Aspinall sinematik mod özelliğine dair açıklamalarda bulundu.

Aspinall açıklamasında, “Makine öğrenmesini kullanarak görselin derinliğini tahmin ediyoruz ve sahnenin 3D bir temsilini oluşturuyoruz. Orijinal görselde kamera tarafından sağlanan derinlik bilgisi olmasa da bunu yapabiliyoruz. Ardından sanal kamerayı, tıpkı filmlerde olduğu gibi, gezdirme efekti için hareket ettiriyoruz.” ifadelerine yer verdi. Google bu modun otomatik olarak sinematik fotoğraf oluşturacağını ve bunların öne çıkarılacağını belirtiyor.

GCM Yatırım Banner

Bu güncelleme ile Fotoğraflar uygulamasının Live özelliğine benzer bir yapıya bürüneceğini söyleyebiliriz. Hesapta yer alan eski fotoğraflar Instagram ve Snaphat hikayesine benzer şekilde gösterilecek. Ayrıca hareketsiz görüntülere animasyonlar eklenebiliyor. Ayrıca birkaç basit işlem ile bu fotoğraflar bir video haline getirilebiliyor ve kolaj tasarımlar yaratılabiliyor. Bu özelliğin 2021’in ilk günlerinden itibaren kullanıma sunulacağı açıklandı.

Önümüzdeki yıldan itibaren Google’ın bulut tabanlı servislerinde olduğu gibi Fotoğraflar uygulamasında da ücretli sisteme geçiş yapılacak. Şirket kullanıcılara tüm uygulamalarında toplamda 15 GB kullanım kotası verecek. Bu kotayı artırmak isteyenler ücretli olarak satın alım yapabilecek. Google ücretli abonelik sistemi uygulamasını 1 Haziran 2021 tarihinden itibaren aktif hale getirecek.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.