Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Goldman Sachs: Yatırımcılar Resesyon Olmayacağı Konusunda Rahat

Goldman Sachs yatırımcıların ABD’nin resesyona girmeyeceği konusunda kendilerine aşırı güvendiklerini söyledi. Detaylar haberde;
Goldman Sachs: Yatırımcılar Resesyon Olmayacağı Konusunda Rahat
Yorum

FED’in en son 75 baz puanlık faiz artımından sonra, ABD’de resesyon konusu gündemde yer aldı. ABD’nin önde gelen yatırım bankası Goldman Sachs Group ise yatırımcıların resesyon olmayacağı konusunda aşırı rahat olduklarını söyledi.

Veriler teknik olarak resesyona girildiğini gösterse de, geçtiğimiz günlerde bazı üst düzey yetkililer bu durumun olmadığına yönelik açıklamalar yapmıştı.

Cecilia Mariotti’nin de aralarında bulunduğu stratejistler, ABD ve Avrupa Birliği’ndeki (AB) döngüsel varlıkların yeniden fiyatlandırılmasına bakıldığında, piyasanın daha uyumlu bir para politikası duruşu beklentileriyle resesyon riskinin azalma durumu için erken olduğunu ifade etti.

Piyasalar Şahin Sürprizlere Karşı Savunmasız Kalabilir

Goldman’ın bu değerlendirmesi, FED’in geçen hafta faiz artış hızının bir noktada yavaşlatacağını söylemesinden ve teknoloji hisse senetlerinden gelişen piyasa para birimlerine kadar her şeyin ralli yapmasından sonra geldi.

Yatırımcılar, FED’in para politikasını er ya da geç gevşetmesinin nedenlerinden ilkini ABD tüketici güveninin beklenenden daha zayıf olması olarak belirtti.

Diğer bir nedenini ikinci çeyrekte Gayri Safi Yurtiçi Hasıla’daki (GSYİH) daralma olarak ifade etti.

Stratejistler, enflasyon büyüme sürprizlerine devam ederse ve aktivitedeki yavaşlama daha uzun  bir gerileme ile sonuçlanırsa, piyasaların şahin sürprizlere karşı savunmasız kalacağını düşünüyor.

Hisse senedi riskini korumak ve satış tekliflerini satın almak için satış çağrılarını desteklemeye devam ettiklerini sözlerine ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu