Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Goldman Sachs Hisse Analizi: Bu Endekslerde Yükseliş Bekleniyor

Goldman Sachs analistleri, Çin hisselerinin gelecek yıl getiri sağlamasını bekliyor. Detaylar geliyor…
Goldman Sachs Hisse Analizi: Bu Endekslerde Yükseliş Bekleniyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

ABD’nin önde gelen yatırım bankası Goldman Sachs, politika ortamının daha uyumlu hale gelmesiyle birlikte önümüzdeki yıl dünyanın en büyük ikinci ekonomisindeki hisse senetlerinde yükseliş bekliyor. Banka Çin’in kitlesel tüketici pazarındaki sektörler ile teknoloji, medya ve telekomünikasyon sektörlerine dikkat çekti.

Goldman Sachs’ın Çin hisse senedi stratejisti Kinger Lau, görüşlerinin çok açık olduğunu söyledi. Lau, “Para gevşemesi, maliye politikası teşviki, emlak piyasasının gevşemesi ve daha da önemlisi, son birkaç yılda sektördeki sıkılaştırmadaki serbestleştirme söz konusu olduğunda, uygulanan politikanın temel politika gruplarında uygulandığını düşünüyoruz” açıklamasında bulundu.

Yılın bitmesine yalnızca altı hafta kala MSCI Çin ve CSI 300 endeksleri üst üste üçüncü yıllık kayıplara hazırlanıyor. Goldman Sachs, hem yatırım fonu hem de riskten korunma fonu talimatlarının küresel olarak Çin hisse senetlerine son yıllardaki düşük tahsislerle devam ettiğini belirtti.

Goldman Sachs, Çin hisse senetlerinin 2024′te dört yıl sonra ilk endeks kazanımlarını elde edebileceğini, MSCI Çin ve CSI 300′ün sırasıyla yüzde 12 ve yüzde 15 artacağını, bunun da yaklaşık yüzde 10′luk ve ılımlı bir kazanç artışıyla destekleneceğini tahmin etti.

Stratejistler, Çin’in yapay zeka ve ekonomik, sosyal ve çevresel açıdan daha büyük gelişmeler sunan altyapı gibi sektörlere doğru yeniden dengelenmesinde fırsatlar bulunduğunu söyledi. Ayrıca piller, yeni enerji araçları ve yenilenebilir enerji gibi Çin’in ulusal kalkınma hedefleri açısından önemli olan sektörlere de olumlu bakıyorlar.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.