Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Goldman Sachs Başkanı: Ekonomi Eşi Görülmemiş Bir Şok Yaşıyor

Goldman Sachs Başkanı ve Operasyon Direktörü John Waldron, küresel ekonominin içinden geçtiği durumu değerlendirdi.
Goldman Sachs Başkanı: Ekonomi Eşi Görülmemiş Bir Şok Yaşıyor
HABER GİRİŞ

Goldman Sachs’ın Başkanı ve Operasyon Direktörü John Waldron mevcut ekonomik çalkantının kariyerinde karşılaştığı en zorlu krizlerden biri olduğunu söyledi.

Mevcut sürecin kariyerindeki en karmaşık ortamlardan biri olduğunu belirten Waldron, “Açıkçası birçok döngüden geçtik, ancak sistemdeki şokların sayısının birleşmesi, benim için benzeri görülmemiş bir şey” açıklamasında bulundu.

Waldron’un yorumları JPMorgan & Chase Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Jamie Dimon’un ABD ekonomisinin karşı karşıya olduğu zorlukları kasırga olarak tanımlamasından sonra geldi.

‘Ekonomiye Zarar Veren Eşi Görüşmemiş Faktörler Var’

Waldron herhangi bir hava durumu benzetmesi kullanmayacağını belirtti ancak emtia şokundan benzeri görülmemiş miktarda parasal ve mali teşvike kadar ekonomiye zarar veren bir dizi benzeri görülmemiş faktör olduğunu vurguladı.

Goldman yöneticisi zorluklara rağmen bankanın tüm performans hedeflerine ulaşacağından emin olduğunu ve gelir akışını çeşitlendirmeye çalışırken servet ve varlık yönetimi alanında satın alma fırsatları aramaya devam ettiğini söyledi.

GCM Yatırım Banner

Banka Sermaye Harcamalarında Temkinli Olacak

Waldron önceliğin son satın almaları azaltmak olacağını belirterek, bankanın mevcut makro ortam göz önüne alındığında sermaye harcamaları konusunda daha temkinli olduğunu ifade etti. “Entegre edecek çok şeyimiz ve işletecek çok şeyimiz olduğunu söyleyebilirim” diye sözlerini sürdüren Waldron, bütünleşmeyi ve satın almaları sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

Wall Street bankası, sermaye piyasası döngülerine karşı daha az savunmasız hale getirmek için işini çeşitlendirmeye çalışıyor. Bu stratejinin bir parçası olarak banka, varlık ve varlık yönetimi kollarını genişletiyor.

Waldron, hacimlerin geçen yıldan bu yana yüzde 70 düştüğünü söyleyerek, çok düşmesini beklediği sermaye piyasası faaliyeti için uyarıda bulunurken, birleşme ve satın alma faaliyetlerinin daha esnek olduğunu ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın