Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Göçmen Takibinde Fatura Akaryakıt Zammıyla İki Katına Çıktı

Düzensiz göçmen sorununda enflasyon engeli kendini gösterdi. Sahil Güvenlik Komutanlığı, göçmen avında zamlı faturaların ikiye katlandığını açıkladı.
Göçmen Takibinde Fatura Akaryakıt Zammıyla İki Katına Çıktı
HABER GİRİŞ

İstanbul Valiliği görevinden İçişleri Bakanı makamına getirilen Ali Yerlikaya, yakın zamanda göçmen kümelerini dağıtma sözü verdi ancak Sahil Güvenlik Komutanlığı’ndan gelen rapor maliyetlerdeki artışı gün yüzüne çıkardı.

Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın paylaştığı 2023 Yılı Mali Durum ve Beklenti Raporu’na göre düzensiz göçmenlere yönelik çalışmalar artarken, son gelen zamlarla birlikte bakım onarım ve akaryakıt maliyetleri de tırmandı.

Verilerde, bu yılın ilk altı ayında düzensiz göçmen çalışmaları için toplam 2 milyar 094 milyon 777 bin 402 TL’lik harcama yapıldı.

Geçen yılın aynı döneminde kayda geçen tutar 1 milyar 086 milyon 556 bin 979 TL olmuştu.

Bir yılda iki katına çıkan maliyet artışları için yaşanan enflasyon ve döviz kurlarındaki değişiklikler gerekçe gösterildi.

GCM Yatırım Banner

Raporda, düzensiz göçmen takibinin arttığı, bu kapsamda kullanılan teknik malzemelerin tedarik ve onarımında enflasyonun yansımalarının olduğu belirtildi.

Ayrıca yangın yerine dönen akaryakıt fiyatlarındaki artışın faturaları katlayacağı şöyle aktarıldı:

“Petrol fiyatlarında meydana gelen yükselişler nedeniyle yüklenici firmaya yapılmakta olan aylık akaryakıt fatura ödemelerinde önceki yıllara göre artış beklenmektedir.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.