Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İçişleri Bakanı Kaçak Göçmen Sorununu Çözme Sözü Verdi

Türkiye’nin birincil sorunlarından olan kaçak göçmen meselesini ortadan kaldırma sinyali yeni İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’dan geldi.
İçişleri Bakanı Kaçak Göçmen Sorununu Çözme Sözü Verdi
HABER GİRİŞ

Kabine tarafında yapılan değişikliklerin ardından artan kaçak göçmen operasyonlarının detayları kamuoyuna sunulmaya başladı. İstanbul Valiliği görevinden İçişleri Bakanı makamına getirilen Ali Yerlikaya, göçmen kümelerinde değişiklikler yapma mesajı verdi.

Gazeteci Ahmet Hakan’a konuşan yeni İçişleri Bakanı, son birkaç haftada düzensiz göçmenlere yönelik gerçekleştirilen operasyonların arttığını ve dört beş aylık bir sürenin sonunda düzensiz göçmen sorununun gözle görülür şekilde sonuca varacağını ifade etti.

Bakan Yerlikaya, “Sadece İstanbul’da değil, 81 ilde düzensiz göçle mücadele ediyoruz. Polisimiz, jandarmamız, sahil güvenlik birimlerimiz gerekli önlemleri ve çalışmaları yapıyor. Son bir hafta içinde önlemleri ve çalışmaları arttırma yönünde adımlar atmaya başladık. Bunu sürdüreceğiz” diye konuştu.

Türkiye’ye kaçak yollarla giriş yapan ve kaydı olmayanların kolluk kuvvetlerince yakalanıp sınır dışına gönderildiğini belirttiği konuşmasında, “Düzensiz göçle mücadele kapsamında bu yabancılar tespit edilir, yakalanır ve sınır dışı edilir. Bizim yaptığımız da bu” dedi.

Ayrıca sınır dışı edilen yabancıların tekrar ülkeye dönüş yapmaması için Türkiye’ye giriş yasağı kararı çıkarıldığını paylaşarak, yabancıların sınırdan içeri girmelerinin mümkün olmadığını söyledi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın