Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Göç İdaresi Başkanlığı Yeni Göç Dalgası İddialarını Yanıtladı

Göç İdaresi Başkanlığı tarafından boşaltılan deprem bölgesine yeni bir göç geldiğine dair sosyal mecralarda yayılan iddiaları yanıtladı. Detaylar haberde;
Göç İdaresi Başkanlığı Yeni Göç Dalgası İddialarını Yanıtladı
HABER GİRİŞ

Kahramanmaraş merkezli depremler, çevre 10 ilde büyük yıkımlar meydana getirdi. Son açıklanan verilere göre can kaybı sayısı 29 bin 605’e yükseldi. Bölgede büyük yıkım, vatandaşın başka illere gitmelerine sebep oldu. Göç İdaresi Başkanlığı ise bugün resmi Twitter hesabı üzerinden konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı, kamuoyunda birçok yoruma sebep olan ve boşaltılan şehirlere mültecilerin yerleşeceği yönündeki iddiaları yalanladı.

Başkanlık tarafından yapılan açıklamada, Suriye’den Türkiye’ye yönelik yeni bir göç dalgası iddialarının yalan ve hayal ürünü olduğuna dikkat çekildi.

Konuya dair sosyal mecralarda sorumsuzca dolaşıma sokulan paylaşımların yalanlayarak, bu yönde yapılan paylaşımlara ve iddia sahiplerine itibar edilmemesi gerektiğine vurguda bulunuldu.

Bugün Orda Darp Edilenler Yerli Halk Olur

Türk Eğitim Derneği (TED) Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu bu sabah konuya ilişkin yorumda bulunmuştu. Boşaltılan bölgelere gelebilecek yeni nüfusu değerlendirerek, bölgedeki zor durumdan faydalanan yağmacılara işaret etmişti.

GCM Yatırım Banner

Pehlivanoğlu, “Eğer biz Hatay’ımızı, Maraş’ımızı yaşatmazsak bugün orda darp edenler yarın yerli halk olurlar ve Türkiye’yi darp etmeye kalkarlar.” ifadeleri ile durumun ciddiyetine dikkat çekmişti.

Boşaltılan bölgelerin doğal dokusunun korunması gerektiğine de vurguda bulunmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.