Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Global Yatırım Kruvaziyer Gemileri Deprem Bölgesine İstedi

Global Yatırım, dünyadaki bütün kruvaziyer gemi firmalarının yönetimine gemilerin deprem bölgesine yardım malzemesi sevkiyatında kullanılması çağrısı yaptı.
Global Yatırım Kruvaziyer Gemileri Deprem Bölgesine İstedi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

42 bin 310 vatandaşımızın hayatını kaybetmesine, binlercesinin yaralanmasına ve binlerce evin yıkılmasına sebep olan Kahramanmaraş depremlerinin üzerinden iki hafta geçti. 6 Şubat’ta meydana gelen iki büyük depremin ardından bir de 20 Şubat’ta Hatay merkezli bir deprem daha meydana geldi.

Yaraların sarılması için devlet, sivil toplum kuruluşları, bağışçılar ve onlarca ülke elinden geleni yapıyor. Global Yatırım Holding de işlettiği 26 limandan, depremin etkilediği 10 ildeki afetzedeler için bağış topluyor.

Yapılan açıklamaya göre holding, müsait olan gemilerin, barınma, yeme, içme ve sağlık hizmetlerinde kullanılmak üzere afet bölgelerine sevk edilmesi çağrısı yaptı.

Global Yatırım Holding ve iştirakleri depremin ilk gününden bu yana afet bölgesine başta gıda gibi temel ihtiyaçlar olmak üzere çadır, konteyner, akaryakıt ve doğal gaz desteği sağladı. Deprem bölgesinden uzaklaşıp, güvenli yerlere gitmek isteyenlere ulaşım ve barınma desteği veren holding, bu alandaki desteklerini devam ettireceğini bildirdi.

Bu bakımdan, yardımların deniz yoluyla ulaştırılması için dünyadaki tüm kruvaziyer gemi firmalarının yönetimine mektup gönderdi.

GCM Yatırım Banner

Bu konu için kamu kurumları ile de görüşme yürüten Global Holding, Ege Ports Kuşadası Limanı’nın kışlık kıyafetlerin bölgeye ulaştırılması, Bodrum Kruvaziyer Limanı’nın ise bölgeye gidecek olan askeri geminin yanaşması için kullanıldığını açıkladı.

Yardım malzemelerinin tamamının Bodrum Kruvaziyer Limanı çalışanları tarafından gemiye yüklendiği ve limanın lojistik amaçlı olarak kullanılmasına başlandığı bildirildi.

Consus Enerji’nin bölgeye araç tahsis ederek Adıyaman havalimanından mahallelere yemek dağıtımına destek verdiği, Straton Maden ile birlikte 14 adet yaşam konteyneri 4 tırlık gıda, içecek ve genel ihtiyaç malzemeleri gönderdiği aktarıldı.

İstanbul Portföy Yönetimi’nin AKUT’a 500 bin liralık maddi destek ve 9 adet jeneratör sağladığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. (Kaynak: AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.