Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

D-8 Ekonomik İşbirliği Örgütü’nden Türkiye’ye Destek Mesajı

Depremin yarattığı enkazı kaldırmaya çalışan Türkiye için bir destek de D-8 Ekonomik İşbirliği Örgütü’nden geldi. Örgüt, Türkiye’nin yanındayız mesajı verdi.
D-8 Ekonomik İşbirliği Örgütü’nden Türkiye’ye Destek Mesajı
HABER GİRİŞ

Türkiye’nin yaşadığı deprem felaketinin ardından çok sayıda ülke destek ve yardım için seferber oldu. Depremin ardından geçen iki haftada ülkeye nakdi ve ayni yardımlar geldi. Yaralarını sarmaya çalışan depremzedelere yıkılan şehirler ve evler için yeniden inşa sözü veren iktidara, yanındayız mesajı veren uluslararası yapılar arasına D-8 Ekonomik İşbirliği Örgütü de katıldı.

Türkiye ile birlikte İran, Nijerya, Mısır, Pakistan, Endonezya, Malezya ve Bangladeş olmak üzere gelişmekte olan sekiz ülkenin yer aldığı örgüt, Türkiye’nin yaşadığı deprem felaketi için ortak bildiri yayımladı. Bildiride, depremlerde yaşamını yitiren vatandaşlara başsağlığı ve yaralılar için acil şifalar dilendi.

D-8 Ekonomik İşbirliği Örgütü’nün zorlu günlerinde Türkiye’nin yanında yer aldığının altı çizilen bildiride, “Bu zor zamanlarda işbirliğimizi genişlettik. Türk halkının dayanışmasına tanık olduktan sonra Türkiye’nin iyileşme ve yeniden yapılanma aşamasına başarılı şekilde geçeceğine eminiz” şeklinde açıklama yapıldı.

Afetle mücadele ve deprem bölgesini yeniden ayağa kaldırma amacında olan Türkiye’ye yardım ve desteklerin süreceği mesajıyla birlikte, “Sağlanan yardımların, etkilenen bölgelerde acil müdahale ve yeniden yapılanmaya katkıda bulunacağından da eminiz” denildi. (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın