Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Global Yatırım Holding’in 2023 Karnesi İyi Geldi

Global Yatırım Holding, bağlı ortaklığı bulunan Global Ports Holding Plc'nin yolcu istatistiklerini paylaştı. Verilerde, şirket yılı verimli kapattı.
Global Yatırım Holding’in 2023 Karnesi İyi Geldi
HABER GİRİŞ

Dünyanın en büyük transit limanı olarak bilinin Nassau Kruvaziyer Limanı’nda geçen yıl Mayıs ayında milyon dolarlık yatırıma imza atan Global Yatırım Holding A.Ş.’den bugün, bağlı ortaklığı bulunan Global Ports Holding Plc’nin (GPH) yolcu istatistiklerine ilişkin güncel veriler geldi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden GPH’nin Aralık 2023 dönemine ilişkin paylaşılan yolcu istatistiklerinde, limanlara gelen gemi sayısının yıllık bazda yüzde 35 oranının üzerine çıktığı kaydedildi.

Geçen yılın Aralık ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yolcu hareketlerinin yüzde 41 arttığı belirtildi. Ayrıca aynı karşılaştırmada limanlara gelen gemilerin doluluk oranlarının konsolide bazda yüzde 99 oranında gerçekleştiği açıklandı.

Global Yatırım Hisse 18.01.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

GPH’nin yüzde 100’e yakın kapasite doluluk oranı kaydettiğini duyurduğu günde Global Yatırım Holding hisseleri (GLYHO) pozitif bölgede yerini aldı.

Son günlerde kazançlarını artıran GLYHO, aylık yüzde 9, haftalık ise yüzde 8 kazanca imza attıktan sonra bugün de yükselişte kayda geçti. TSİ 10.26 itibarıyla yüzde 2’ye giden artışla hisseler 11.33 TL’den işlem gördü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın