Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Büyük Transit Limanında Türkiye İmzası

Dünyanın en büyük transit limanı olan Nassau Kruvaziyer Limanı'nın, milyon dolarlık yatırımla Global tarafından yenileme süreci tamamlandı. Detaylar haberde;
Dünyanın En Büyük Transit Limanında Türkiye İmzası
HABER GİRİŞ

Global Ports Holding (GPH) tarafından yapılan açıklamaya göre dünyanın en önemli kruvaziyer destinasyonu olan Karayipler’e Türk yatırımları damga vuruyor. Açıklamada, GPH’nin portföyündeki Nassau Kruvaziyer Limanı’nda yenileme çalışmalarının tamamlandığına işaret edildi.

Global Yatırım Holding (GYH) açıklamasında, dünyanın en büyük transit limanı olan Bahamalar’daki Nassau Kruvaziyer Limanı’nın, 300 milyon dolarlık yatırımla Türk işçiler tarafından yeniden inşa edildiği bildirildi.

Yeniden inşa edilen limanda, aynı anda 6 yolcu gemisini ağırlanabileceği vurgulandı. Limandaki yenileme çalışmalarının Enka İnşaat tarafından yürüttüğü söylenerek, 350 Türk işçinin çalıştığı ve yenileme için ihtiyaç duyulan malzemelerin de Türkiye’den götürüldüğü eklendi.

Nassau Kruvaziyer Limanı çalışmalarının yaklaşık 4 yıllık sürdüğü belirtilirken, “Yeni bir rıhtım eklenmesi ve tüm iskelelerin yenilenmesi ve onarımıyla aynı anda dünyanın en büyük kruvaziyer gemi sınıfı olan 3 Icon gemisini ağırlayabilecek.” ifadeleri kullanıldı.

Yenileme çalışmaları tamamlanan limanın, 300 yıllık geçmişi olan Nassau’nun canlı kültürel mirasını da yansıtacağı ve aynı zamanda bir eğlence merkezi olacağı vurgulandı.

GCM Yatırım Banner

Cumhuriyetin Yeni Yüzyılında Türk Bayrağı Bahamalar’da Dalgalanacak

Global Yatırım Holding ve Global Ports Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutman konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Kutman, limanın Bahamalar için bir dönüm noktası olduğunu kaydetti.

GPH’nin portföyünde yer alan 14 ülkedeki 27 kruvaziyer limanının bir Türk büyükelçiliği gibi çalıştığını nitelendiren Kutman, limanın Türkiye’yi temsil ettiğini belirtti.

Kutman, “Nassau Kruvaziyer Limanı da yeni yüzüyle, Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında Türk bayrağını Bahamalar’da dalgalandıracak. Yenileme çalışmalarının ardından limanın günlük yolcu ağırlama kapasitesi 30 bin kişiye çıktı.” ifadelerini kullandı.

2023 yılı için sadece Nassau Kruvaziyer Limanı’nda yaklaşık 4,5 milyon yolcu ağırlanacağını dile getirerek, bu büyümeden Bahamalar hükümeti ve vatandaşlarının da faydalanacağını iletti.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın