Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gizli Rapor Açıklandı: Alman Ordusu NATO için Yetersiz!

Almanya Savunma Bakanlığı tarafından hazırlanan gizli bir raporda, Alman Ordusu'nun silah, ekipman ve operasyonel alanda eksiklikleri olduğu açıklandı. İşte detaylar...
Gizli Rapor Açıklandı: Alman Ordusu NATO için Yetersiz!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Almanya Savunma Bakanlığı’nın hazırladığı gizli bir raporda, Alman Ordusu’nun NATO görevlerini sınırlı bir ölçüde yerine getirebileceğini ortaya çıkardı.

Meclis Savunma Komisyonu’na sunulan rapora göre ordunun silah, ekipman ve operasyonel alanda eksiklikleri var.

Raporda, ağır savaş silahları ve ekipmanları onarılmayı gerektirecek kadar eskidiği bilgisi yer aldı. Hatta askerlerin termal çoraplarının bile yetersiz olduğu ifade edildi.

“Almanya NATO Yükümlülüklerini Yerine Getirmede Büyük Zorluk Çekecek”

Almanya ordusunu modernize etmek için 100 milyar euro kaynak ayırdığı ve NATO’daki uluslararası yükümlülükleri yerine getirmekte büyük zorluk çekeceği aktarıldı.

Raporda ayrıca savaş gemilerinde, hava savunma sistemlerinde ve modern iletişim teknolojisinde sıkıntılar olduğu bildirildi.
Bu kapsamda operasyonel hazırlığın yeniden tesis edilmesi vurgulandı.

GCM Yatırım Banner

Alman Ordusu’nun durumunun kötü olduğu vurgulandığı raporda, Alman donanmasının Birleşmiş Milletler’in Lübnan açıklarındaki misyonuna bir gemi bile gönderemeyeceği belirtildi.

“Almanya Enerji Krizi ile de Mücadele Ediyor”

Ordunun ihtiyaçlarını karşılamak için büyük bir çaba gösterecek olan Almanya tüm bunların yanında ayrıca enerji kriziyle de mücadele ediyor.

Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle dünya genelinde etkili olan enerji sorunu Almanya’yı da olumsuz etkiledi.

Almanya, bu nedenlerden dolayı geçtiğimiz aylarda yükselen enerji fiyatlarından tüketicileri ve şirketleri korumak için 200 milyar euro değerinde fon ayırdığını açıklamıştı.

Enerji kullanımını azaltmak için tasarruf planları uygulayan Almanya, yakın bir zamanda yapılan araştırmaya göre gerekenden daha az doğal gaz tasarrufu yaptığı saptandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.