Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Girişim Elektrik’ten Yeni Anlaşmalar, Çemtaş’tan Bedelsiz Artırımı

Girişim Elektrik, ciroya katkı sağlayacak iki büyük iş alırken, Çemtaş’ın bedelsiz sermaye artırımı yönetim kurulunda görüşüldü.
Girişim Elektrik’ten Yeni Anlaşmalar, Çemtaş’tan Bedelsiz Artırımı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş. öğleden önce Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) iki yeni iş anlaşmasını duyurdu. Yapılan ilk açıklamada Pado Dondurma Unlu Mamülleri Yemek Üretimi Organizasyon Hizmetleri Turizm Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi ile vergiler hariç 1.649.623 dolar (31.672.760 TL) bedelli anlaşma imzalandığı bildirildi.

Söz konusu işin içeriği, şirketin Erzurum’da bulunan arazilerine, Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği’nin 5.1.h maddesi kapsamında Arazi Öztüketim Güneş Enerjisi Santrali yapılmasını içeriyor.

Diğer anlaşma ise Açılım Eğitim Öğretim Yapı San. Tic. A. Ş. ile yapıldı. Açılım Eğitim’in Kırıkkale ili Karakeçili ilçesinde bulunan arazilerine, Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği’nin 5.1.h maddesi kapsamında Arazi Öztüketim Güneş Enerjisi Santrali yapılması işinin alındığı ve anlaşmanın bedelinin vergiler hariç 834.139 dolar (16.015.465 TL) olduğu açıklandı.

Şirket hisseleri (GESAN) gelen bu pozitif haberlere rağmen satıcılı seyrediyor. Güne 262,8 liradan başlayan hisseler 251,1 – 262,8 arasında hareket etti. Saat 14.07’de yüzde 1,60 değer kaybıyla 259,20 liradan işlem görüyor.

Çemtaş Bedelsiz Sermaye Artırımına Gidiyor

Çemtaş Çelik Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin yönetim kurulu bugün toplandı. Toplantı neticesinde yüzde 395 bedelsiz sermaye artırımına karar verildi.

GCM Yatırım Banner

Yapılan açıklamadan “Ortaklarımıza elinde bulundurdukları beher hisseye yüzde 395,168737’si oranında yeni payların bedelsiz hisse olarak verilmesine, bedelsiz sermaye artırımının gerçekleştirilmesi ve sermaye artırımında ihraç edilecek paylara ilişkin ihraç belgesinin onaylanması ve esas sözleşmenin, Kayıtlı Sermaye Tavanı başlıklı 6. maddesinin tadil tasarısının onaylanması için ilgili kuruluşlar nezdinde gerekli başvuru, izin ve işlemlerin yapılmasına karar verilmiştir.” ifadesi kullanıldı.

Şirketin CEMTS kodlu hisseleri, yüzde 0,45 artışla 44,68 liradan işlem görüyor. Haftalık ve aylık kaybı yüzde 11 olan hisseler, son bir yılda yüzde 106 oranında prim yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.