Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Girişim Elektrik’ten Güncel Duyurular

Girişim Elektrik, yüzde 70 bağlı ortaklığı Europower'ın hem ihale kazandığını hem de yeni sipariş aldığını açıkladı. Detaylar haberde...
Girişim Elektrik’ten Güncel Duyurular
HABER GİRİŞ

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş, Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yüzde 70 bağlı ortaklığı Europower Enerji ve Otomasyon Tek. San. Tic. A.Ş.’nin hem ihale süreci hem de yeni sipariş hakkında açıklama yaptı.

Girişim Elektrik, Europower Enerji ve Otomasyon Tek. San. Tic. A.Ş.’nin, Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEAŞ) Genel Müdürlüğü tarafından bugün gerçekleştirilen ihaleye katıldığı ve en avantajlı fiyatı vererek birinci olduğunu açıkladı.

İhale baz bedelinin 81.719.245 TL olduğu belirtildi. Ayrıca ihlale ile ilgili gelişmelerin kamuoyu ve yatırımcılara bildirileceği ifade edildi.

Paratic Piyasalar Girişim Elektrik Grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsanın düşüşle başladığı günde şirketin (GESAN) kodlu hisselerine göz attığımızda söz konusu açıklama sonrasında saat 11:20 itibarıyla en yüksek 237.3’ü, en düşük ise 235.3’ü gördü.

Son kapanışı 250.4’den yapan hisseler 27 Ocak işlemlerine 243.8’den başladı. Hisseler saat 12:14 itibarıyla yüzde 5,19’luk azalışla 237.3’den işlem gördü

GCM Yatırım Banner

Yeni sipariş anlaşması hakkında da açıklama yapan Girişim Elektrik, GES projesinde kullanılmak üzere “Muhtelif sayıda ve özellikte Modüler Hücre ve Alçak Gerilim Pano” ürünlerinin tedariki için sipariş alındığını belirtti. Sipariş bedelinin ise 420.00 dolar değerinde olduğu ifade edildi.

Girişim Elektrik en son, bağlı ortaklığı Europower Enerji ve Otomasyon Tek. San. Tic. A.Ş’nin “TOPLAM 50 ADET 170KV 3150A 50KA -30°C+45°C K1 TİPİ KESİCİ VE YEDEK MALZEMELERİ ALIM” konulu ihaleyi kazanmasıyla gündeme gelmişti.

Alınan işin bedelinin ise KDV hariç 68.912.000 TL olduğu açıklanmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.