Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Girişim Elektrik/Europower Milyonluk İşin İhalesini Aldı

Girişim Elektrik'in bağlı ortaklığı Europower Enerji, bedeli 68,9 milyon olan işin ihalesini aldı. Detaylar haberde...
Girişim Elektrik/Europower Milyonluk İşin İhalesini Aldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş, Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bağlı ortaklığı Europower Enerji ve Otomasyon Tek. San. Tic. A.Ş.’nin ihale sonucu hakkında açıklama yaptı.

Girişim Elektrik, geçtiğimiz günlerde yüzde 70 bağlı ortaklığı Europower Enerji’nin Enerji Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ihalede en avantajlı fiyatı vererek birinci olduğunu duyurmuştu.

Söz konusu ihalenin kazanıldığını ve kararın netleştiği açıklandı.

Şirket tarafından şu açıklama yapıldı:

“27/12/2022 tarihinde Kamu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yapmış olduğumuz bildirimde, şirketimiz %70 bağlı ortaklığı Europower Enerji ve Otomasyon Tek. San. Tic. A.Ş.’nin, TEİAŞ Genel Müdürlüğü tarafından 27/12/2022 tarihinde gerçekleştirilen, 2022/1245255 ihale kayıt numaralı ‘’TOPLAM 50 ADET 170KV 3150A 50KA -30°C+45°C K1 TİPİ KESİCİ VE YEDEK MALZEMELERİ ALIMI” konulu ihaleye katıldığını ve en avantajlı fiyat vererek ihalede 1. olduğu bildirilmişti.

GCM Yatırım Banner

Türkiye Elektrik İletişim A.Ş. İhale Komisyonu, işin Europower Enerji ve Otomasyon Tek. San. Tic. A.Ş. uhdesinde kaldığına dair kesinleşen kararı bildirmiştir.

İşin bedeli KDV hariç 68.912.000, -TL’dir.”

Şirketin hisseleri saat 11:48 itibariyle 238,0’dan işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.