Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Girişim Elektrik/Europower İhalede Verdiği Teklifle Birinci Oldu

Girişim Elektrik, bağlı ortaklığı Europower Enerji’nin TEİAŞ tarafından düzenlenen ihalede en avantajlı fiyatı verdiğini açıkladı. İşte ihalenin detayları...
Girişim Elektrik/Europower İhalede Verdiği Teklifle Birinci Oldu
Son Güncelleme: 
Yorum

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş, Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden, şirketin bağlı ortaklığı Europower Enerji’nin, Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştiren ihaleye katılımına yönelik duyuruda bulundu.

Buna göre Girişim Elektrik tarafından yapılan duyuruda Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret Anonim Şirketi’nin gerçekleştirilen ihaleye katıldığı ve en avantajlı fiyatı verdiği ifade edildi.

KAP üzerinden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Şirketimiz %70 bağlı ortaklığı Europower Enerji ve Otomasyon Tek. San. Tic. A.Ş., TEİAŞ Genel Müdürlüğü tarafından 20/01/2023 tarihinde gerçekleştirilen, 2022/1429972 ihale kayıt numaralı ‘’ İTM-435 Referanslı 154kV Diyadin TM (DAP) Yapım İşi” konulu ihaleye katılmış ve en avantajlı fiyat verilerek ihalede 1. olunmuştur. İhale baz bedeli 70.313.035, -TL’dir.
(Yetmişmilyonüçyüzonüçbinotuzbeş, Türk Lirası)”

Girişim Elektrik Grafiği Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Yapılan açıklama sonrasında şirketin (GESAN) kodlu hisselerine göz attığımızda saat 17:00 itibarıyla en yüksek 241.3’ü, en düşük ise 239.5’i gördü.

Şirketin hisselerinde saat 17:36 itibarıyla yüzde 3.85’lik azalma kaydedildi. Ayrıca 239.5’den işlem gördü. Hisselerde haftalık bazda yüzde 19.45 ‘lik artış yaşandığı kayıtlara geçti. Bunun aksine haftalık bazda ise yüzde 7,17’lik azalma saptandı.
Bu gelişmeleri öncesinde Girişim Elektrik bu hafta içinde Smart Güneş ile 9,5 milyon dolarlık sözleşme imzalamıştı. Söz konusu anlaşma sonrası her iki şirketin hisselerinde pozitif gelişme yaşandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu