Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Borsada Sular Durulmuyor! Haftalık Kayıp Yüzde 7’ye Yakın

Dalgalı sularda ilerleyen borsada oynaklık sürerken, BİST 100 endeksinde kırmızı mumlar kendini gösterdi. Yönün aşağıda olduğu endekste kayıplar arttı.
Borsada Sular Durulmuyor! Haftalık Kayıp Yüzde 7’ye Yakın
Son Güncelleme: 
Yorum

Yeni yıla dalgalı seyirde giriş yapan borsada haftanın son günü seyir aşağı yönlü oldu. Dünkü işlemleri yüzde 1,26 oranında gerilemeyle 5231 puandan tamamlayan BIST 100 endeksi, haftanın son gününe yüzde 0,63 ekside 5198 puandan giriş yaptıktan sonra gün içerisinde yüzde 2,5 kayıp görerek 5100 puana çekildi.

2022’nin aksine 2023’de iyi bir başlangıç yapmayan BIST 100 endeksi, Ocak ayında en kötü performansını sergiledi.

Aylık yüzde 4’e yakın kayıp yaşayan endeksin haftalık düşüşü ise yüzde 6,28 olarak kayda geçti. BİST 100 endeksi TSİ 12.00 itibarıyla yüzde 1,63 oranında ekside 5145.55 puanda gerçekleşti.

BIST 100 Haftalık Yüzde 7 Düşüş
Kaynak: Paratic Piyasalar

Madalyonun Öteki Yüzünde İştahlı Yatırımcılar Var

Seçim tarihinin konuşulmaya başlandığı 5 Ocak günü 2 kere devre kesici uygulanan ve sonraki süreçte sert satışlar gören borsada öncü endekslerden bugün en çok düşüş bankalar, telekomünikasyon ve bilgi teknolojilerinde kaydedildi. Yazım anında tüm endeksler negatif bölgede yer aldı.

Küçük yatırımcıların panik satışlarının etkisi sürerken, 83 binden fazla kişinin borsadan çıktığı tespit edildikten sonra sayının artma ihtimali bir kere daha gündeme geldi.

Madalyonun öteki yüzünde ise iştahlı yatırımcıların borsadan elini çekmeyeceği beklentisi yer aldı. Hız kazanan satış anlarında tepki alımlarının kendini göstermesi, dalgalı sularda ilerlese de endeksin toparlanmaya istekli olduğu yönünde yorumlanıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu