Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Girişim Elektrik/Europower İhale Kazandı

Girişim Elektrik, bağlı ortaklığı Europower Enerji’nin TEİAŞ tarafından düzenlenen ihalede en avantajlı fiyatı verdiğini açıkladı. İşte ihalenin detayları...
Girişim Elektrik/Europower İhale Kazandı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş, Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden, şirketin bağlı ortaklığı Europower Enerji’nin, Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştiren ihaleye katılımına yönelik açıklama yaptı.

Buna göre Girişim Elektrik, tarafından yapılan duyuruda Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret Anonim Şirketi’nin gerçekleştirilen ihaleye katılıp en avantajlı fiyatı vererek 1. olduğunu açıkladı.

KAP üzerinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Şirketimiz %70 bağlı ortaklığı Europower Enerji ve Otomasyon Tek. San. Tic. A.Ş., TEİAŞ Genel Müdürlüğü tarafından 22/02/2023 tarihinde gerçekleştirilen, 2023/56474 ihale kayıt numaralı ‘’H.801 Referanslı 154kV (~62,09) km 1272 MCM İletkenli Derecik – Yüksekova EİH Teklif Birim Fiyatlı Komple Tesis İşi” konulu ihaleye katılmış ve en avantajlı fiyatı vererek ihalede 1. olmuştur. İhale baz bedeli 198.912.709,98 -TL’dir. (Yüzdoksansekizmilyondokuzyüzonikibinyediyüzdokuz Türk Lirası, Doksansekiz Kuruş). İhale ile ilgili gelişmeler, kamuoyu ve yatırımcılarımıza bildirilecektir.”

Paratic Piyasalar Girişim Elektrik Grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Yapılan açıklama sonrasında şirketin (GESAN) kodlu hisselerine göz attığımızda saat 10: 20 itibariyle en yüksek 212,8’i, en düşük 211’i gördü.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca hisseler saat 11: 47 itibarıyla yüzde 3.08’lik artış ile 217,7’den işlem gördü. GESAN hisseleri aylık bazda yüzde 2,46’lık, haftalık bazda ise yüzde 0,59’luk azalma kaydedildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.