Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Girişim Elektrik Bilançosu Açıklandı! Net Karda Dev Artış

Borsa İstanbul’da GESAN koduyla işlem gören Girişim Elektrik’in net karı ciddi oranda yükseldi. İşte bilançonun detayları;
Girişim Elektrik Bilançosu Açıklandı! Net Karda Dev Artış
Yorum

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret (GESAN), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bilançosunu paylaştı. Şirketin finansal verileri oldukça pozitif geldi. Girişim Elektrik, 2022’nin ilk çeyreğinde 70 milyon TL olan net karını 2023’ün aynı döneminde yüzde 384 yükselterek 340,2 milyon TL’ye çıkardı.

Satışlar yüzde 90 oranında yükselerek 740 milyon TL’den 1,4 milyar TL’ye arttı. Brüt kar yüzde 161 yükselişle 541 milyon TL’ye, esas faaliyet karı yüzde 201 artışla 496 milyon TL’ye ulaştı.

Girişim Elektrik Bilançosu Açıklandı! Net Karda Dev ArtışKaynak: Fintables

Şirketin dönen varlıklarında yüzde 20, duran varlıklarında yüzde 7 oranında artış görüldü. Bilançoda olumsuz olarak yorumlanabilecek başlıklar borçlar oldu.

Finansal borç yüzde 13 , net borç ise yüzde 61 yükseldi.

Öz kaynaklarını yüzde 6 artıran şirketin FAVÖK’ü yüzde 164 yükselerek 481 milyon TL seviyesinde gerçekleşti.

Şirketin FK’sı 33.72, PD/DD oranı ise 11,79 seviyesinde.

GESAN, günlük yüzde 4 artışla 55 TL’ye yükseldi. Hisse haftalık yüzde 13 artarken aylık yüzde 31,4 oranında değer kaybetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu