Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

GESAN Yeni İhalesini, LIDFA ise Temettü Kararını Açıkladı

Borsa İstanbul’da işlem gören Girişim Elektrik ihale kazandığını, Lider Faktoring ise temettü kararını duyurdu. İşte detaylar;
GESAN Yeni İhalesini, LIDFA ise Temettü Kararını Açıkladı
Yorum

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret (GESAN), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni ihalesini paylaştı. Şirket, GDZ Elektrik Dağıtım tarafından bugün gerçekleştirilen “Hermetik Dağıtım Trafosu Alımı” konulu ihaleye katıldığını ve en avantajlı fiyatı verdiğini duyurdu.

İhalede teklif edilen toplam bedelin KDV hariç 3.712.000 dolar (70.676.480 TL) olduğu ifade edildi.

GESAN, pozitif bir çıkış yaparak günlük yüzde 6,7 artışla 284,7 TL’den işlem görüyor.

Lider Faktoring

KAP’tan bildirim paylaşan Lider Faktoring (LIDFA), büyüyen bilançonun desteklenmesi amacıyla, kar dağıtım politikasında öngörülen koşulların değerlendirilmesi suretiyle, 2022 hesap dönemi dağıtılabilir karının temettü olarak verilmeyeceğini duyurdu.

Şirket, birinci tertip kanuni yedekler ayrıldıktan sonra kalan tutarın olağanüstü yedeklere aktarılmasına karar verdi. Lider Faktoring 2022 yılında 206.876.000 TL net kar bildirmişti.

LIDFA, tavandan işlem görerek günlük yüzde 9,7 yükselişle 6,3 TL bandında seyrediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu