Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

GESAN, FMIZP ve EGEEN’den Güncel Haberler

Borsa İstanbul’da işlem gören GESAN, üretim çalışmalarını, FMIZP ve EGEEN ise temettü kararlarını paylaştı. İşte detaylar;
GESAN, FMIZP ve EGEEN’den Güncel Haberler
Yorum

Girişim Elektrik (GESAN), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden dolaylı bağlı ortaklığı Peak PV Solar Teknolojileri’nin Ankara Temelli’de şirket tarafından kiralanan tam otomatik fabrika binasında 1 gigawatt kapasite ile güneş paneli üretimine başladığını duyurdu.

İlk aşamada Peak PV Solar Teknolojileri bünyesinde 40’ın üzerinde personel istihdam edildiği, üretilecek 550 ve 650 watt güçteki mono bifacial güneş panellerinin öncelikle şirketin üstlendiği güneş enerjisi santrali projelerinde kullanılacağı aktarıldı.

GESAN, günlük yüzde 1,3 düşüşle 278 TL’den işlem görüyor.

İzmit Piston

Federal-Mogul İzmit Piston ve Pim Üretim Tesisleri (FMIZP), temettü dağıtımına yönelik açıklama yaptı. Şirket 2022 yılı net karından pay başına brüt 1,46 TL, net 1,31 TL nakit temettü vereceğini bildirdi. Kar payı dağıtım tarihinin 28 Mart olacağı kaydedildi.

FMIZP, günlük yüzde 1 düşüşle 132,3 TL seviyesinde.

Ege Endüstri

Borsada EGEEN koduyla faaliyet gösteren Ege Endüstri ve Ticaret, hissedarlarına brüt 69 TL, net 62,1 TL nakit temettü ödeyeceğini açıkladı. Şirket 2022 yılı için 898,7 milyon TL kar bildirmişti.

EGEEN, günlük yüzde 3 kayıpla 4917 TL’den işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu