Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gersan Elektrik Kayıtlı Sermaye Tavanını 400 Milyon TL’ye Artırma Kararı Aldı

Gersan Elektrik bugün kayıtlı sermaye tavan artırımı ve süre uzatımı hakkında açıklamada bulundu. Hisseler açıklamaya tepki vermedi. İşte detaylar;
Gersan Elektrik Kayıtlı Sermaye Tavanını 400 Milyon TL’ye Artırma Kararı Aldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) kayıtlı sermaye tavanı işlemlerine ilişkin açıklamada bulundu. Gersan hisseleri açıklamaya tepki vermeden negatif seyrini sürdürdü.

Dün en son 4,52 TL’de fiyatlanan GEREL kodlu hisse senetleri, yılın son gününe 4,54 TL ile başlayıp düştü. 4,45 TL’den aldığı destekle yeniden 4,50 lira seviyelerine çıktı. TSİ 14.22’de yüzde 0,22 ekside dururken açılıştaki 4,56 TL aynı zamanda gün içi yükseği işaretledi.

Hisseler tüm göstergelerde negatif performans sergiledi.
Gersan Elektrik 2021 Kayıp
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Üyeleri, bugün mevcut ödenmiş sermayenin mevcut kayıtlı sermaye tavanına yaklaşması ve beş yıllık sürenin dolması sebebiyle yeni bir tavan ve süre belirlemeye ihtiyaç duyduğundan söz konusu konularda kararlar aldı.

150.000.000 TL olan kayıtlı sermaye tavanına yaklaşılması nedeniyle, kayıtlı sermaye tavanını 400.000.000 TL’ye artırılmasına ve kayıtlı sermaye tavan izninin 2021-2025 yılları olmasına ilişkin olarak ana sözleşmenin 6. maddesinin tadiline karar verildi.

Ayriyeten Sermaye Piyasası Kurulu’na müracaat edilerek uygun görüş ve izinlerin alınmasını takiben esas sözleşme değişikliği izni alınmak üzere T.C. Ticaret Bakanlığı’na müracaat edilmesi, alınan görüş ve izinler çerçevesinde diğer resmi merciler nezdinde yapılacak tüm işlemler için şirket yönetiminin yetkili kılınması ve yapılacak ilk Genel Kurul toplantısında ilgili işlemlerin pay sahiplerinin onayına sunulması için anlaşıldı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın