Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gersan Elektrik Bedelli Sermaye Artırımı için SPK Başvurusu Yaptı

Gersan Elektrik, bedelli sermaye artırımına ilişkin Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuruda bulunduğunu açıkladı. Detaylar haberimizde;
Gersan Elektrik Bedelli Sermaye Artırımı için SPK Başvurusu Yaptı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi A.Ş. bugün 14.10’da Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) bedelli sermaye artırımına ilişkin SPK başvurusu yaptığını açıkladı.

Yönetim Kurulu üyeleri şirketin büyüme süreci içerisinde sermaye gücünün artırılmasına yönelik olarak işletme sermayesi ihtiyacının karşılanması ve devam eden projelerin finansmanının fonlanması amacıyla 150.000.000 TL olan kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, 80.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin tamamı nakit karşılığı olmak üzere %87,5 artırılarak 150.000.000 TL‘ye çıkarılmasına karar verdi.

Düşük seyreden Gersan Elektrik (GEREL) hisseleri KAP açıklamasına olumlu tepki verdi.
Gersan Elektrik Hisse
Kaynak: Piyasa.paratic.com

Dün en son 4,63 TL’de fiyatlanan hisseler 30 Aralık seansına 4,64 TL ile açılış yaptı. Açılışta en yüksek 4,67 TL’yi görürken sonrasında yönünü aşağıya çevirerek geriledi.

4,50 liraya kadar düşen hisseler bu seviyelerde tutunarak KAP açıklamasına kadar yatay seyretmeye başladı. TSİ 14.10’da 4,55’e yükselse de burada karşılaştığı direnci kıramadı. Hisseler tüm göstergelerde negatif bölgede kaldı.

10 Aralık’tan bu yana gerileyen hisseler haftalık bazda yüzde 5,4 değer kaybederken aylık bazda yüzde 19 düştü. Yıllık olarak ise yüzde 26 civarında değer kaybı yaşadı. Ocak ayında 8,55 lira ile tüm zamanların yükseğini görmüştü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.