Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Genel Sağlık-İş Sendikası’ndan Memur Zammına Tepki

Genel Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Derya Uğur, memur maaşlarına gelen zammı kabul etmediklerini ve grev kararı aldıklarını duyurdu. Detaylar haberde...
Genel Sağlık-İş Sendikası’ndan Memur Zammına Tepki
Yorum

Memur maaşlarına gelecek zammın belli olmasından sonra bugün Genel Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Derya Uğur’dan dikkat çeken bir açıklama geldi.

Başkan Uğur, memur maaşlarına gelecek yüzde 17,55’lik enflasyon farkını ve 8 bin TL seyyanen zammı kabul etmediklerini söyledi. Bundan dolayı yarın bir günlük iş bırakma eylemi yapacaklarını duyurdu.

Zam teklifinin memurlar için sefalet olduğunu belirten Uğur, kamu emekçilerinin ısrarla yoksullaştırılmasını kabul etmediklerini söyledi.

Başkan Uğur, “Genel Sağlık-İş olarak kamu emekçilerinin çığlığını, sesimizi duymayanlara duyuracağız.” dedi.

Söz konusu grev kapsamında acil hastalar, diyaliz hastaları, gebeler, kanser hastaları, yoğun bakım hastalarının bakımının aksamayacağı belirtildi.

Uğur, açıklamasını sonlandırırken şu ifadeleri kullandı:

“Açlığı, sefaleti, adaletsizliği içine sindiremeyen tüm kamu emekçilerini ve örgütlerini; özellikle rengi sarı olmayan, sağlık ve sosyal hizmet iş kolunda örgütlü sendikaları iş bırakma eylemine katılmaya davet ediyoruz. Yarınlar direnen, mücadele eden kamu emekçilerinin olacak.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu