Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Genel Sağlık-İş Sendikası’ndan Memur Zammına Tepki

Genel Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Derya Uğur, memur maaşlarına gelen zammı kabul etmediklerini ve grev kararı aldıklarını duyurdu. Detaylar haberde...
Genel Sağlık-İş Sendikası’ndan Memur Zammına Tepki
HABER GİRİŞ

Memur maaşlarına gelecek zammın belli olmasından sonra bugün Genel Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Derya Uğur’dan dikkat çeken bir açıklama geldi.

Başkan Uğur, memur maaşlarına gelecek yüzde 17,55’lik enflasyon farkını ve 8 bin TL seyyanen zammı kabul etmediklerini söyledi. Bundan dolayı yarın bir günlük iş bırakma eylemi yapacaklarını duyurdu.

Zam teklifinin memurlar için sefalet olduğunu belirten Uğur, kamu emekçilerinin ısrarla yoksullaştırılmasını kabul etmediklerini söyledi.

Başkan Uğur, “Genel Sağlık-İş olarak kamu emekçilerinin çığlığını, sesimizi duymayanlara duyuracağız.” dedi.

Söz konusu grev kapsamında acil hastalar, diyaliz hastaları, gebeler, kanser hastaları, yoğun bakım hastalarının bakımının aksamayacağı belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Uğur, açıklamasını sonlandırırken şu ifadeleri kullandı:

“Açlığı, sefaleti, adaletsizliği içine sindiremeyen tüm kamu emekçilerini ve örgütlerini; özellikle rengi sarı olmayan, sağlık ve sosyal hizmet iş kolunda örgütlü sendikaları iş bırakma eylemine katılmaya davet ediyoruz. Yarınlar direnen, mücadele eden kamu emekçilerinin olacak.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın