Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Genel Müdür Açıkladı: Havayolu Şirketi Dünyada İlk 3’ü Hedefliyor

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, havayolu şirketinin gelecek vizyonuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Ayrıntılar şöyle...
Genel Müdür Açıkladı: Havayolu Şirketi Dünyada İlk 3’ü Hedefliyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, “İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Liderler Zirvesi”nde açıklamalarda bulundu. Ekşi, THY’nin halihazırda 437 uçakla bu alanda dünyada 9’uncu sırada olduğunu belirtti. Şirketin uçak sayısını 2033’te 813’e çıkaracaklarını ve ve dünyada 3’üncü sıraya yükseleceklerini söyledi.

THY’nin 129 ülkeye uçtuğunu ve dünyada en fazla ülkeye uçan hava yolu şirketi olduğuna dikkat çeken Ekşi, Türkiye dahil 350 uçuş noktalarının bulunduğunu ifade etti.

Sektörün hızla geliştiğini belirten Ekşi, “Bugünkü rakamlar itibarıyla sağlık turizminden faydalanan 14 milyon insan var ve bunun da dünyadaki yıllık cirosu 24 milyar dolar civarında. Sektör, yıllık yüzde 10-15 arasında bir büyüme gösteriyor.” diye konuştu.

Türkiye’de sağlık turizmi sektöründen faydalanan 1,25 milyon insan olduğunu ve büyüklüğün 2 milyar dolara ulaştığını söyledi.

Ekşi: İstanbul Havalimanı ile Kapasite Arttı

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, İstanbul Havalimanı ile büyük bir kapasite artışı yakaladıklarını belirterek, “İstanbul Havalimanı bu büyümenin çok önemli, büyük bir parçası oldu. Atatürk Havalimanı’ndaki kapasitenin kısıtlı olması büyümemizi engelleme noktasına başlamıştı.” diye konuştu.

GCM Yatırım Banner

Ekşi kapasite artışı sayesinde Türkiye’nin dünyada bir aktarma merkezi haline geleceğini belirtti. İnsanların Türkiye’den 129 ülkeye tek bir uçuşta gidebilme imkanına sahip olduğuna dikkat çekti. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.