Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gen İlaç, Yeni Şirketi ile Azerbaycan’da Bir İlke İmza Attı

Azerbaycan’da kurulacak olan ilk ilaç üretim tesisine yönelik çalışmalarına devam eden Gen İlaç, yeni şirketinin tescilinin tamamlandığını açıkladı. İşte detaylar;
Gen İlaç, Yeni Şirketi ile Azerbaycan’da Bir İlke İmza Attı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da GENIL koduyla işlem gören Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş, Azerbaycan’da yeni şirket kurulumuna yönelik açıklama yaptı. Şirket, Azerbaycan Yatırım Şirketi (AIC) ve SIA Pharmaceutical LLC arasında Azerbaycan’ın ilk ilaç üretim tesisinin kurulmasına yönelik bir hissedarlık sözleşmesi imzaladığını hatırlattı.

Hissedarlık sözleşmesi kapsamında, Gen İlaç’ın yüzde 66, AIC’nin yüzde 29, SIA Pharmaceutical LLC’nin ise yüzde 5 oranında hissedar olduğu Gen Pharma Caucaus Manufacturing Operations LTD şirketinin kurulacağı ve bu şirket tarafından Azerbaycan’ın ilk ilaç üretim tesisinin yapılacağı belirtildi.

Tescil Tamamlandı

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada yeni şirketin Azerbaycan hukukuna göre kuruluş işlemlerinin tamamlandığı ve şirketin Azerbaycan’ın ilgili otoritesi tarafından tescil edildiğinin bildirildiği paylaşıldı.

Duyuruda, şirketin kuruluş gayesi olan ülkedeki ilk ilaç üretim tesisinin inşa edilmesi için hazırlıkların tamamlanarak inşa aşamasına en kısa sürede geçilmesinin hedeflendiği vurgulandı.

GENIL, haber yazım itibarıyla 61,8 TL ile yatay seyrediyor. Hissede haftalık yüzde 1, aylık yüzde 15,2 gerileme görüldü. Yıllık getiri ise yüzde 160 düzeyinde.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.